rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ
SúvisiaceNovinky

Zážitkový deň so zákazníkmi

V spolupráci s našim zákazníkom spoločnosťou Kia Motors Slovakia sme pre účastníkov tréningového programu pod náz­vom KMS Internal MBA usporiadali zážitkový deň. Absolvent tohto ročného programu bude schopný nadobudnuté poznat­ky a nové trendy v oblasti priemyselného inžinierstva priamo aplikovať do praxe. Dokáže riadiť zmeny a zložité projekty v oblastiach ako je znižovanie nákladov, zvyšovanie produkti­vity, skracovanie priebežnej doby výroby a zvyšovanie kvality. Spoločnosť získa priame úspory z konkrétnych projektov, ktoré účastníci riešia počas štúdia. S účastníkmi programu sme sa tentokrát nestretli v ich školiacom stredisku alebo na dielni, ale v Piešťanoch na škole bezpečnej jazdy a večer sme si po­ chutnali na produktoch vinárstva Mrva&Stanko v Trnave. SuperDRIVE

Cieľom Školy šmyku je naučiť sa, ako riešiť krízovú situáciu, v ktorej sa vodič ocitne. Kurz sa skladá z teoretickej časti a praktického výcviku jazdy na špeciálnych nízko adhéznych klzných plochách. Účastníci si počas teoretickej časti pripome­nuli základy správneho sedenia a riadenia, ktorými sa skúsený vodiči už časom prestali riadiť. Pri správnom sedení však vo­dič dokáže oveľa skôr zareagovať na rizikovú situáciu na ces­te a zabrániť možnému nešťastiu. Počas praktického tréningu si účastníci niekoľkokrát vyskúšali teóriu v praxi. Testovalo sa krízové brzdenie, šmyky, prejazd zákrut a bezpečné vyhnutie sa neočakávanému predmetu na ceste. Výborným spestrením programu bola súťaž na rýchlosť. Víťazné stupne obsadili pra­ covníci Kia, ktorí si domov odniesli víťazné poháre.

Víno Mrva&Stanko

Spoločnosť Víno Mrva&Stanko patrí objemom výroby medzi stredne veľké firmy. Produkcia vzrástla z pôvodných 12 tisíc na súčasných 400 tisíc fliaš. Je to hranica, ktorú vinárstvo v záuj­me zachovania špičkovej kvality neprekročí. Degustáciou tri­nástich druhov vína nás sprevádzal priamo jeden z majiteľov Vladimír Mrva, vinár s medzinárodnými skúsenosťami. Spo­ločnosť založil so svojim priateľom Petrom Stankom, ktorý sa úspešne venuje reklame.

Prestížny titul Vinárstvo roka získala spoločnosť v roku 2010. V tom istom roku ponúkli novootvorené priestory modernej časti firemného areálu s penziónom, ktorého služby využila aj naša skupina. Sedeli sme v pivnici obklopený barikovými sud­mi, v ktorých dozrievajú červené vína. Súčasťou príjemnej de­gustácie s občerstvením a večerou bola prehliadka výrobných a prezentačných priestorov. Mali sme možnosť nahliadnuť aj do privátneho archívu, v ktorom je možné prenajať si kóju. Ktoré víno si najviac cení spolumajiteľ Vladimír Mrva? To je otázka, ktorú dostáva veľmi často. Odpoveďou je limitovaná edícia WINEMAKER‘S CUT, ktorú prvýkrát prezentovali v roku 2009. Predstavuje tie najlepšie vína z produkcie, pri výrobe ktorých použili nové technológie. Novátorské postupy sa odzr­kadlili v neobyčajných vnemoch, vôňach, chutiach a zážitkoch. V ročníku 2011 majú toto označenie vína Rizling Rýnsky (Dolné Orešany) a Chardonnay sur Lie (Mužia).

Majitelia firmy udržiavajú po celý rok s dodávateľmi hrozna úzke kontakty. Vopred si s nimi stanovujú pravidlá, dohadujú pod­mienky a kontrolujú zdravotný stav a kvalitu hrozna. Spoluroz­hodujú s nimi aj o postupe prác vo vinici, pretože sa dôsledne riadia osvedčenou zásadou, že výroba vína sa začína práve tam. 

Fotografie z akcie nájdete na facebooku.

Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

5 dôvodov, prečo sa zúčastniť na ...Konferenciu Výrobný manažment organizujeme s cieľom ...

KTO STOJÍ ZA Očakávajme neočakávané a ...Každý z nás chce porozumieť budúcnosti, ktorá ho čaká ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...

Život bez cieľa predsa dáva zmyselO ľuďoch bez cieľa sa hovorí ako o tých, ktorí nevedia ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved