rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ

Výrobný manažment inšpiruje ako prekonávať profesné výzvy

Konferenciu Výrobný manažment organizuje spoločnosť IPA Slovakia s cieľom prepojiť odborníkov a navzájom sa inšpirovať novými trendmi v priateľskej atmosfére. V poradí už 7. ročník prináša skúsenosti manažérov z riadenia popredných výrobných spoločností zo Slovenska, z Čiech i z Európy na dva dni do Žiliny.

Ako doťahovať do konca dobré nápady? Alebo ako zlepšiť schopnosť neustále zlepšovať a inovovať?

Mnoho spoločností sa vo svojich závodoch vydalo cestou Lean a snažia sa o trvalé udržanie zavedených nástrojov. Na zabezpečenie trvácnosti zmien je dôležité koncentrovať sa na návyky, ktoré sú zavedené vo firemnom prostredí. Mike Rother vo svojej knihe Toyota Kata uvádza: „Všetci manažéri v organizácii by mali stráviť 50 % svojho času koučovaním ostatných." Táto kniha sa odlišuje od ostatných kníh o Toyota Production System spôsobom, akým opisuje využitie nástrojov používaných v implementácii Lean. V úvodnom príspevku vystúpi Tilo Schwarz, kouč Kata, ktorý vedie manažérov pri riadení zmien a zavádzaní kultúry neustáleho zlepšovania. So svojím manažmentom v závode Festool v Nemecku zaviedol neustále zlepšovanie ako každodennú rutinu naprieč všetkými procesmi a oblasťami závodu. Na Slovensku kontinuálne zlepšuje Pavel Záchenský, manažér Leoni Productivity Systems v spoločnosti LEONI Slovakia v Trenčíne. Na konferencii povie o svojich skúsenostiach a úskaliach z koučingu Kata u výrobcu káblových zostáv a komponentov pre automobily svetových značiek.

VMAko prebieha proces Lean transformácie v spoločnosti s 12 000 zamestnancami?

Spoznajte príbeh najväčšieho výrobcu ocele v strednej Európe. Na udržateľnosti nastavených zmien v U. S. Steel Košice pracuje Ján Petko, ktorý vedie úsek excelentnosti procesov. Praktické skúsenosti zo zavádzania nástrojov Lean, plánovania procesov, rozšírenia transformačnej zmeny na všetky procesy podniku a búrania bariér medzi oddeleniami budú hlavnými bodmi jeho prednášky.

Pomôžu riadiace systémy k priemyselnej revolúcii 4.0? Na čom stavať?

S projektami Industry 4.0 akoby sa vrece roztrhlo. Každý manažér chce tento výraz používať, mať princípy aplikované v závode a častokrát nevie, čo presne od toho očakávať. O priemyselnej revolúcii 4.0 optikou nadnárodného špecialistu na optické produkty porozpráva Vlastimil Cech, zodpovedný za riadenie výrobných divízií, logistiky a plánovania v spoločnosti Meopta – optika. Nový pohľad na SMART riešenia v logistike ponúkne Erik Fister, WPS špecialista v spoločnosti Whirlpool, výrobca najpredávanejšej značky veľkej bielej techniky na Slovensku. Hovoriť bude o riešeniach integrujúcich prvky Industry 4.0, ktoré im pomohli lepšie pochopiť a následne optimalizovať procesy internej logistiky v závode.

Whirlpool

21 rokov je značka Whirlpool najpredávanejšou značkou na Slovensku. Zdroj: whirlpool.sk

Môžu aj staršie technológie vyhovovať výzvam dnešnej doby?

S nástupom stále novších technológií predsa hneď nevyhodíte staré stroje. Vyskúšali ste zaviesť autonómne postupy na dosiahnutie parametricky porovnateľnej efektivity starších strojov s bežne dostupnými? O skúsenostiach s praktickou aplikáciou prvkov World Class Manufacturing a s poctivým prístupom pre okamžitý benefit spoločnosti sa podelí Jan Cholvadt, riaditeľ ostravského závodu ITT Holdings, člen popredného svetového výrobcu pre energetické, dopravné a priemyslové trhy ITT.

Od zmeny technológií po zmenu nastavenia myslenia ľudí.

Kým zmena technológií a strojov je možná prakticky zo dňa na deň, zmena postojov ľudí býva v každej organizácii veľkou výzvou. Ako sa s ňou vysporiadali v spoločnosti Panasonic Industrial Devices pri intenzívnom prechode z audio-video na automobilovú výrobu porozpráva Emil Považan, senior manažér výroby. Poskytne informácie tak o úspechoch ako aj o problémoch, ktoré zvládli v závode v Trstenej, súčasti jedného z najväčších svetových koncernov vo výrobe spotrebnej elektroniky.

Čo môže pomôcť zamestnancom cítiť sa v práci ako doma? A prečo to všetko robiť? Inšpirujte sa riaditeľkou Monikou Šimánkovou v prednáške: „Ako nestratiť nových zamestnancov? Alebo nový zamestnanec = budúci pilier firmy." Pod jej vedením získala spoločnosť Hestego ocenenia Firma roku 2014 v Juhomoravskom kraji a Zodpovedná firma roku 2014 v Juhomoravskom kraji.

Hestego
 Spoločnosť Hestego je jedným z najväčších producentov vo svojej oblasti. Venuje sa technologickému vývoju, dizajnu, konštrukcii aj výrobe. Zdroj: hestego.cz

Stratégia zatraktívnenia zamestnávateľa pomocou zlepšenia ergonomických podmienok.

Zlepšenie v oblastiach produktivity, kvality, logistiky či údržby prináša v projektoch finančnú úsporu. Ergonómia je vo firmách skôr vnímaná ako nákladová položka bez výraznejšej finančnej úspory. Zrátali ste si však niekedy, aké máte náklady kvôli chorobám z povolania? Aká je spokojnosť zamestnancov, ktorí pracujú na neergonomickom pracovisku, bez možnosti striedať pracovnú polohu alebo vykonávajú časté jednostranné pohyby? O realizácii mapy ergonomickej záťaže a automatizačných projektoch bude hovoriť Pavol Kucej, zodpovedný za procesy neustáleho zlepšovania v spoločnosti Continental Matador Rubber, ktorá je členom nadnárodnej skupiny Continental.

Tradícia s vlastným vývojovým a výrobným centrom umožňuje rad inovácií.

O triumfe českých značiek svedčia mnohé ocenenia a export do celého sveta. Ako dosiahli úspech? Rozprávať budú Marián Lipovský, riaditeľ prevádzkového úseku Zetor Tractors, prvej firmy na svete, ktorá do traktorov začala montovať bezpečnostnú kabínu a Pavel Juříček, majiteľ spoločnosti Brano Group, jednej z najväčších spoločností venujúcich sa automotive v Českej republike. Kým M. Lipovský sa zameria na hlavné zmeny vo firme v súvislosti s materiálovým tokom logistika vs. výroba, P. Juříček bude hovoriť o výskume a vývoji nových projektov.

Zetor
 Spoločnosť Zetor Tractors počas svojej 70-ročnej histórie vyvážala do 136 krajín sveta. Zdroj: zetor.cz

 
Program so všetkými rečníkmi nájdete na: www.vyrobnymanazment.sk

Tešíme sa na vás.výrobný manažment konferencia

Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Stačí, ak vyplníte vašu e-mailovú adresu.

Autor:
Profil autora - všetky články autora - všetky produkty autora - kalendár autora Zuzana Lendvayová, Manažér marketingu
Mobil: +421 910 944 226
Telefón: +421 41 23 99 080
E-mail: lendvayova(zavináč)ipaslovakia.sk

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Ako dosiahnuť a udržať ozajstný systém ...Viedol stovky projektov Kaizen v čase, keď sa publikácie ...

5 dôvodov, prečo sa zúčastniť ...Pozvánky na nové konferencie dostávate takmer každý ...

Výrobný manažment inšpiruje ako ...Konferenciu Výrobný manažment organizuje spoločnosť ...

Najnovšie články

Vychádza preklad knihy Toyota Kata, ...Na rozdiel od ostatných kníh o Lean v nej nájdete odpoveď ...

Časopis Prumyslové inženýrství v ...Prečítajte si na čo sa môžete tešiť v najnovšom vydaní ...

„Vojna odborárov. Avizujú ostrý ...V posledných dňoch počúvame z médií o ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved