rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ

V Žiline sa diskutovalo o novinkách v logistike

Automatizované sklady, prepracovaná simulácia v logistike, elektronické čipy a tagy, ERP tuning. Tieto i ďalšie inovatívne postupy predstavili účastníci prvého ročníka konferencie „Fórum praktickej logistiky", ktorá sa 16. a 17.septembra konala v Žiline. Špecialisti zo spoločností Berghof systems, Anasoft, Miele technika, Tescoma, Nedcon a ďalších prezentovali svoje praktické skúsenosti so zavádzaním inovatívnych prístupov v oblasti logistiky pod taktovkou predsedníčky Komory logistických audítorov, Moniky Uhrovej z IPA Slovakia.
Organizátor konferencie, poradensko-konzultačná spoločnosť IPA Slovakia, pozvala pod Dubeň odborníkov, ktorí diskutovali o najnovších skúsenostiach a poznatkoch z oblasti logistiky. Odborné prednášky boli zamerané na: 
  • novinky v manipulačnej logistike
  • moderné automatizované logistické sklady
  • logistiku pre zákazkovú výrobu
  • logistický software ako podporu traceability
  • outsourcing v logistike
Jozef Šimko, vedúci oddelenia logistiky Miele technika, zaujal poslucháčov zdôraznením úlohy jednotlivca a kolektívu v automatizácii. „Žiadny systém sa nedá vyrobiť 100-percentne „blbuvzdorný". Najčastejšie sa pri chybách objavuje „SAMOSATO". Práca s ľuďmi si vyžaduje veľa trpezlivosti, je to koníček." Marek Kňažík, majiteľ spoločnosti INNNOV8 tvrdí, že simulácia je dôležitou súčasťou plánovania logistiky. „Jej cieľom je zvyšovať hospodárnosť podniku. Vstupné dáta sú dôležité, každý projekt je dôležitý a treba k nemu pristupovať s rešpektom – k malému, ako aj k veľkému." Zmenu pohľadu na logistiku v spoločnosti KOPOS Kolín predstavil David Fiala, absolvent Master štúdia priemyselného inžinierstva v IPA Slovakia. Prvý deň pokračoval neformálnym večerným programom, ktorý poskytol priestor na prediskutovanie „horúcich" tém z hlavného programu konferencie v uvoľnenej atmosfére. V závere dvojdňového stretnutia vystúpil Juraj Vaculík zo Žilinskej univerzity „Technológia RFID sa stále viac uplatňuje v oblasti výroby a logistiky. Hlavný potenciál tejto technológie spočíva v zefektívnení dodávateľských reťazcov v logistike, nepochybný je aj jej prínos pre ďalšiu automatizáciu priemyslových procesov," uviedol.

Dušou podujatia bola konzultantka spoločnosti IPA Slovakia Monika Uhrová. Jej skúsenosti s logistikou boli pre väčšinu hostí konferencie magnetom. Každú chvíľu bola odborníčka pod paľbou otázok, každá neformálna debata sa napokon zvrtla na trendy v logistike, odborné debaty a výmeny skúsenosti. Z účastníkov bolo cítiť nadšenie a povinné prednášky len dopĺňali nespočetné rozhovory a konzultácie. Konferencia sa tak stala miestom stretnutia s praxou. Zavádzanie systémových inovatívnych prvkov do logistických procesov je  budúcnosťou logistiky vo firmách, ktoré chcú flexibilne reagovať na požiadavky trhu.  Zhodli sa na tom účastníci konferencie „Fórum praktickej logistiky", ktorá bola prezentáciou najnovších trendov v tejto oblasti.  

Niekoľko účastníckych postrehov:

Môj dojem z konferencie je naozaj veľmi dobrý. Príspevky obohatili môj obzor v otázke, kde sa nachádzajú ostatné firmy ( benchmarking).
Juraj Žák, Eltek, s.r.o. 

Super! Je fajn sa dozvedieť, že aj iné firmy majú podobné problémy a narážajú na komunikačnú bariéru v rámci spoločnosti. Až teraz som si uvedomila, že naše VPD problémy sú minoritné popri tých, čo tu boli odprezentované. Naštartovalo ma to vpred za riešením tých našich.
Soňa Amrichová, Bel Power Solution, s.r.o.

Děkuji za užitečne prožité dva dny. Námětu pro možné zlepšení v naší firmě si odvážim furu.Bylo to velmi pŕíjemné. Velmi cenné byly případové studie.
Hana Greplová, Galvamet s.r.o.

Dojem je veľmi dobrý. Konferencia bola vedená na vysokej profesionálnej úrovni.
Juraj Virdzek, INA Kysuce, s.r.o.

Výborná konferencia! Nové pohľady, inšpirácie, možnosti riešení a hlavne získanie nových kontaktov.
Marek Mlček, Nemak Slovakia, s.r.o. 

Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Sme Generácia Ypsilon!„Jsem Generace Ypsilon, nemusím nic, a můžu všechno, a ...

Údržba v období krízyPrinášame vám rozhovor s odbornými garantmi konferencie ...

Jesenný Deň majstrov doplnený o ...Prijmite naše pozvanie na 8. Deň majstrov, ktorý sa ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved