rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ

Úspešné Fórum praktickej údržby 2015

Úspešne prebehol ďalší ročník konferencie Fórum praktickej údržby a znovu sa pripravujeme a tešíme na nový 2016.  
Opäť sme sa stretli v krásnom prostredí hotela Holiday Inn v Trnave. Akcia sa konala v hojnom počte viac ako 200 účastníkov. Pred štyrmi rokmi pri prvom ročníku to bolo 50 odborníkov z oblasti údržby, technických úsekov a výroby. O takej účasti sa nám vtedy nesnilo. Počet však nie je dôležitý. Robíme to pre spokojnosť a inšpirovanie všetkých, čo tam s nami boli. 

 

 Otvorenie Fóra praktickej údržby 2015 – Ľudovít Boledovič,
Roman Bače a Peter Kormanec


Poďme teda zrekapitulovať o čom bolo tohtoročné Fórum praktickej údržby. Dôraz sme okrem kvality príspevkov kládli na celý program, včetne sprievodných akcií. Okrem prednášok bolo možnosť nahliadnuť na produkty našich zúčastnených partnerov. Na konferencii sa predviedli firmy ako INSEKO, Trilogiq, Profylax, IFS, EasySoft, RIDE a ďalší. 


  

Expozície INSEKO, Profylax a Trilogiq

Témy príspevkov boli zamerané nie len na oblasť riadenia a budovania systémov údržby, ale aj na prácu so samostatnými pracovníkmi údržby – ako ich motivujeme a riadime. Motto tohtoročnej konferencie sme preto pre tento roku zvolili:

„ČLOVEK - NAJDÔLEŽITEJŠÍ FAKTOR ÚSPECHU ÚDRŽBY."


Prednášky boli rozdelené do troch blokov. Doobeda sme sa venovali témam ako je bezpečnosť v údržbe, diagnostika,  riadenie náhradných dielov. V poobedňajších blokoch rezonovali „mäkké" oblasti – motivácia údržbárov, zmena postojov, ako zapájať údržbárov do budovania systémov údržby. V poslednom bloku sme sa venovali obstarávaniu náhradných dielov a informačným systémom pre riadenie údržby z pohľadu ich optimalizácie pri riadení a výkone údržby. 


Ondrej Valent z CMMS, s.r.o. sa podelil o bohaté praktické 
skúsenosti v oblasti predikcie a diagnostiky

Každý rok sa snažíme obohatiť konferenciu o zaujímavé sprievodné akcie. Minulý rok našich účastníkov zaujalo predvádzanie elektromobilov TESLA, ktoré sme mali možnosť aj vyskúšať. Tento rok sme mali pripravenú novinku – drony. Nie však obyčajné drony, boli to mašiny, ktoré priniesli firmy Flymedia a Workswell. Ide o špeciálne profesionálne konštrukcie, ktoré sú opatrené videotechnikov a termovíznou kamerou. Ich využitie je aj pri monitorovaní a diagnostikovaní objektov údržby. Ukážku, ktorú sme nazvali termovízna šou sme nemohli uskutočniť z dôvodu počasia. Zástupcovia Flymedia a Workswell urobili prezentáciu v interiéri hotela.


Workswell s.r.o. a Flymedia prezentovali možnosti 
využitia dronov aj v termovízii

Večerný program sme si spríjemnili degustáciou vín Malokarpatského vinného regiónu, ktorá bola sprevádzaná príbehom a históriou miest a obcí tejto oblasti.

Priestor pre diskusie s prednášajúcimi bol v rannom bloku vyhradený pre zodpovedanie ďalších otázok k načrtnutým témam z prvého dňa. Ako praktické okorenenie konferencie bola exkurzia priamo vo firme Boge Elastemtall Slovakia.

V mene tímu IPA SLOVAKIA vás srdečne pozývam na ďalší ročník konferencie Fórum praktickej údržby. Bude ešte lepší a inšpiratívnejší.


Ohlasy niektorých účastníkov:

Fórum je organizované na dobrej úrovni. Výborná organizácia rečníkov a následné diskusie. Moderátorská úroveň pracovníkov IPA zabezpečovala plynulosť celého fóra. Doporučujem pre všetkých vedúcich údržby, ako aj výrobných riaditeľov.
Ivan Chvostál, KraussMaffei Technologies, spol. s r.o.

Dojem z tohoto fóra mám velice dobrý. Témata mi dala spoustu dalších názorů, jak vylepšovat řízení naši údržby ve firmě k lepšímu.
Pavel Feilhauer, MSV Metal Studénka, a.s.

Oceňujem nápad organizátorov, že nám technikom prostredníctvom tohto fóra umožnili každoročne sa spolu stretávať a zdieľať spoločné informácie, ako i sledovať trendy v oblasti zavádzania TPM v podmienkach slovenských a českých firiem.
Ján Gálik, Emerson a.s., Branson


Pozrite si viac fotografií z akcie TU.


Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Sme Generácia Ypsilon!„Jsem Generace Ypsilon, nemusím nic, a můžu všechno, a ...

Údržba v období krízyPrinášame vám rozhovor s odbornými garantmi konferencie ...

Jesenný Deň majstrov doplnený o ...Prijmite naše pozvanie na 8. Deň majstrov, ktorý sa ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved