rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ
SúvisiaceNovinky

PREČO SA (NE)ZLEPŠOVAŤ?! Odpoveď pozná: AKADÉMIA INOVÁCIÍ

Dostať sa priamo pod pokrievku inovácií, najnovších systémov v praxi, vidieť na vlastné oči riešenia bežných problémov novými spôsobmi, ako aj možnosť nazrieť do jadra firiem spoločne s majiteľmi a vedením firmy, to všetko prináša Akadémia inovácií.
Semináre Akadémie inovácií sú výborným spôsobom ako spoznať pracoviská výnimočných spoločností a diskutovať s ich manažérmi a majiteľmi. Už od roku 2006 pripravujeme stretnutia s významnými slovenskými a českými podnikateľmi. Každá exkurzia je iná a ponúka inšpirácie pre vlastnú cestu. Stretnutia vedie Ján KOŠTURIAK, autor viac než desiatky odborných publikácií a špecialista na inovácie a biznis modely

Akadémia je príležitosťou inšpirovať sa a diskutovať s vlastníkmi firiem, vrcholovými manažérmi firiem a divízií, riaditeľmi pre stratégiu a rozvoj, marketingovými a obchodnými manažérmi, brand/product manažérmi či manažérmi vývojových projektov.


Virtual Reality Media, a.s._44 x 2-DŇOVÝ MODUL VO FIRMÁCH PRINÁŠA TÉMY

  • Ako dosiahnuť konkurenčnú výhodu cez inovácie /Virtual Reality Media, a.s./
  • Ako inovovať podnikateľský model a procesy /Matador Holding, a.s./
  • Ako inovovať produkty a služby /EMBRACO Slovakia, s.r.o./
  • Ako budovať inovačnú firmu /Martinus.sk, s. r. o./NÁVŠTEVA SLOVENSKÝCH SVETOVÝCH FIRIEM


Prvý modul Akadémie sa uskutočnil v spoločnosti Virtual Reality Media, a.s. v Trenčíne. Spoločnosť sa zaoberá vývojom a výrobou moderných simulátorov a výcvikových systémov pre civilný a vojenský tréning. Taktiež je držiteľom cenných medzinárodných certifikátov a ocenení. Výrobky exportuje do mnohých krajín po celom svete. Viac informácií o spoločnosti nájdete tu.

Prvý deň sme sa stretli priamo v sídle spoločnosti Virtual Reality Media, a.s. s jej vrcholovými predstaviteľmi: Viktorom Jankurom – výkonným riaditeľom, Romanom Knápekom – technickým riaditeľom a Pavlom Grmanom – akcionárom spoločnosti.


Virtual Reality Media_2


Po krátkej prezentácii spoločnosti bol predstavený spôsob riadenia inovačných projektov vo Virtual Reality Media, a.s. Následne sme pokračovali prehliadkou simulátora, na ktorom si mohli účastníci zalietať. Po exkurzii sme sa presunuli do hotela Magnus v Trenčíne, kde sme pokračovali s výučbou.


Virtual Reality Media


Ján Košturiak, skúsený lektor v inováciách, sa s nami podelil o jeho 40 inovačných princípov, ktoré pomáhajú firmám nastaviť inovačné myslenie a iný pohľad na svet. Počas diskusie sme rozoberali aj 10 najväčších súčasných trendov v podnikaní a spoločnosti. Hoci téma trendov nie vždy platí pre každý podnik rovnako, vždy je dobré vedieť, aký postoj zaujať v prípade nových možností inovácií a vedieť  ich správne aplikovať v podnikaní. Takto sa zaručene získava konkurenčná výhoda.

Ďalšou zastávkou 10. – 11. 10. 2017  bola firma Matador Holding, a.s. v Púchove. MATADOR Group je úspešným dodávateľom pre automobilový priemysel v CEE a nachádza sa v troch európskych krajinách.

Matador stavia novú fabriku pri Nitre, buduje dizajnérske centrum AUFEER DESIGN a darí sa mu získavať nové zákazky v kľúčovej vetve priemyselného inžinieringu, kde sa medzi jeho klientov radia firmy ako Porsche či BMW. Viac informácií o spoločnosti nájdete tu.


ZAŽITE SPOLOČNOSŤ PODNIKATEĽSKEJ UNIVERZITY


Účastník stretne počas Akadémie inovácií aj študentov Podnikateľskej univerzity. Má tak možnosť zažiť spoločnosť navzájom sa posúvajúcich a inšpirujúcich podnikateľov, ktorá neustále rastie a prináša viditeľné zmeny u ľudí a vo firmách. Študenti Podnikateľskej univerzity majú účasť na seminároch Akadémie inovácií v cene.

Počet miest je obmedzený, aby účastníci mohli pracovať na svojich vlastných projektoch. Prihlasovanie na aktuálne témy je stále možné, a to na celé alebo na vybrané programy. Prihláste sa do: Akadémia inovácií a do Podnikateľská univerzita.„Celý cyklus hodnotím jako velmi přínosný. V poslední době jsem se několikrát vracel k podkladům, které jsme dostali. Kromě přednáškové části byly pro mě velmi zajímavé všechny exkurze. Pokud by podobný cyklus probíhal znovu s jiným obsahem a návštěvou nových firem, tak se velmi rád zúčastním.”

Michal SELTENREICH, personálny a technický riaditeľ spoločnosti BORCAD cz s.r.o."Forma takýchto stretnutí zvýši povedomie v ľuďoch, ktorí sa ich zúčastnia. Osobne ma to upevnilo, že sa dajú robiť veci inak. IPA to robí veľmi dobrou formou, kde spája ľudí s rovnakými názormi a očakávaniami a tým môžu vytvoriť synergický efekt a podporovať sa v tomto smere. Určite v tom pokračujte.”

Eduard KOZA, Sylex, s.r.o."Ďakujem za možnosť spoznať ľudí s podobným zmýšľaním a načerpať inšpiráciu. Vďaka Akadémii vzniká na Slovensku inovačné prostredie a skupina ľudí, ktorí posunú inovácie ďalej.”

Norbert Brath, Embraco Slovakia s.r.o.


Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

5 dôvodov, prečo sa zúčastniť na ...Konferenciu Výrobný manažment organizujeme s cieľom ...

KTO STOJÍ ZA Očakávajme neočakávané a ...Každý z nás chce porozumieť budúcnosti, ktorá ho čaká ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...

Život bez cieľa predsa dáva zmyselO ľuďoch bez cieľa sa hovorí ako o tých, ktorí nevedia ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved