rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ

Podnikaj a ži v Trnave
, 26. 06. 2013

V polovici júna sa konala konferencia Ži a podnikaj, podnikaj a ži v Trnave. Už samotný názov pripomína tak dôležitú symbiózu práce a života. Prečo by práca mala byť len niečo nutné a nezujímavé? Prečo by zamestnanie malo byť len povinnosťou, pri ktorej len mávneme rukou a povieme si „zas do práce", zas povinnosti?


TOP - Umelá inteligencia, pomocník náš každodenný

Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť umelú inteligenciu (AI – Artificial Intelligence) na namiešanie dokonalej whisky? Ako nám AI môže byť nápomocná vo výrobe a ...

Aj o týchto a ďaleko viacerých zaujímavých témach sa diskutovalo na stretnutí v Trnave. Prostredie bolo veľmi dobre vybraté, nakoľko Trnavská stará synagóga dávala stretnutiu na tak aktuálnu tému príslušný duchovný rozmer.

Osobne ma oslovili témy Tomáša Hajzlera o majstrovstve vo veciach, ktoré robíme, zmysluplnosti, autonómii a spolupatričnosti. Ako aj téma Jána Košturiaka o spojení podnikania a života, o hľadaní svojej cesty, a nie len manuálnom plnení si povinností bez hlbšieho zmyslu.

Pri diskusii hostia konferencie reagovali a rozvíjali predostrené úvahy, ktoré dopĺňali o svoje skúsenosti o podnikaní, o zladení práce a života ako aj rodiny.

Hlavná myšlienka, ktorá ma najviac oslovila, bola sloboda, sloboda v práci, vo vzťahu k nej, s cieľom poctivej práce, ktorá nakoniec prináša svoje ovocie nie len nám, ale aj okoliu, v ktorom žijeme.

Podnikanie prináša pracovné priležitosti, ktoré sú stabilnejšie ako veľké spoločnosti, ktoré k nám prichádzaju žiaľ častokrát len na základe daňových úľav a zajtra tu už nemusia byť. Podnikanie je dlhodobý proces často pre viaceré generácie, a nie je to beh na krátke trate.

Rád by som aj touto cestu poďakoval prednášajúcim ako aj hosťom za témy, myšlienky, diskusiu v príjemnom prostredí, v atmosfére, ktorá, ako verím, nás obohatila a poskytla priestor na nové názory, hodnoty a povzbudenia na ceste vlastného podnikania a žitia!


 

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

5 dôvodov, prečo sa zúčastniť na ...Konferenciu Výrobný manažment organizujeme s cieľom ...

KTO STOJÍ ZA Očakávajme neočakávané a ...Každý z nás chce porozumieť budúcnosti, ktorá ho čaká ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...

Život bez cieľa predsa dáva zmyselO ľuďoch bez cieľa sa hovorí ako o tých, ktorí nevedia ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved