rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ
SúvisiaceNovinky

O svete spolupráce a integrácie budeme hovoriť na konferencii Podnikatelia, spojte sa! 2018

Prichádza svet, v ktorom nestačí úzka špecializácia a zameranie na jednu technológiu, alebo konkurenčnú výhodu. Do našich životov a podnikov vstupujú prelomové technológie, ktoré úplne zmenia svet, ktorý poznáme dnes. Nestačí poznať nové transformačné trendy na úrovni, ako sa popisujú v médiách. Musíme ich študovať do hĺbky, experimentovať s nimi v našich podnikoch a prepájať ich medzi sebou. Aj napriek tomu, že sa v dnešnom svete zdôrazňuje technický pokrok, kľúčovú úlohu budú zohrávať ľudia – nielen ich znalosti, ale aj schopnosť otvoriť sa spolupráci, spoločne zdieľať znalosti a zdroje, prispôsobiť technológie človeka, zmeniť mnohé súčasné „paradogmy" tak, aby sme neslúžili peniazom, ale peniaze slúžili nám.

Nové a prelomové technológie prichádzajú rýchlo a vzájomne sa prepájajú a kombinujú. Samotný elektromobil neprináša sám o sebe prevrat, ale autonómne elektromobily riadené umelou inteligencia prepojené s energetickou infraštruktúrou ciest, budov a iných zdrojov, s platformou zdieľania zásadne zmenia svet okolo nás. Podobne sa integrujú napr. technológie big data, umelej inteligencie a blockchain, alebo aditívnej výroby, masovej kustomizácie, re-lokalizácie a eliminácie medzičlánkov.

Tradične sa technológia týka komponentov, ktoré musia byť integrované do väčších a zložitejších produktov. Rovnako ako v automobile (alebo v ľudskom organizme) musia však všetky tieto komponenty fungovať bez problémov a bezchybne spolu. Existujú teda aj integračné technológie, ktoré ich prepájajú a organizujú do funkčného celku. Už dnes nie je možné mať všetkých odborníkov a ich znalosti v jednej firme, musíme sa naučiť vytvárať siete, budovať dôveru, učiť sa jeden od druhého a zdieľať spoločné zdroje.

Podnikatelia spojte sa

Na konferencii Podnikatelia, spojte sa! vystúpia ľudia, ktorí radi hľadajú nové cesty, študujú nové odvetvia a technológie, prepájajú svety. Stretnete tam však mnoho ďalších zaujímavých podnikateľov, ktorí budú prezentovať svoje podnikateľské modely, produkty a služby.

V programe vystúpia:

Profesor Milan Zelený, v roku 1967 odišiel z Československa na študijný pobyt na University of Rochester, odkiaľ sa už nevrátil. Stal sa profesorom na Fordham university v New Yorku a učil a spolupracoval v desiatkach krajín. Prepája rôzne obory a technológie, podnik vníma ako živý organizmus, rozvíja odkaz Tomáša a Jana Baťovcov na dnešnú dobu, v nových transformačných trendoch vidí oveľa ďalej ako jeho súčasníci.

Libor Witassek, predseda predstavenstva Allied Consultants, výnimočná osobnosť v oblasti transformácie firiem, ich organizácie, technológie a ľudí, naposledy zachraňoval spoločnosť Vítkovice a.s. na pozícii generálny riaditeľ.

Vizionár a podnikateľ Stanislav Martinec, založil a už 25 rokov vedie firmu Koma Modular, ktorá vyvíja a do celého sveta vyváža modulárne domy, ktoré vyrába na linke, podobne ako automobily.

        profesor Milan Zeleny    Libor Witassek    stanislav martinec 

Milan Zelený

Libor Witassek

  Stanislav Martinec


Miloš Gregor,
riaditeľ a zakladateľ firmy Gremi Klima, ktorý vidí príležitosti, vyvíja nové produkty a biznis modely a zvláda rýchly rast svojich firiem v rôznych odvetviach. Na pomoc pri optimalizácii výrobných a logistických procesov má pri sebe Mareka Kyseľa, ktorý pracoval v IPA Slovakia a v posledných rokoch úspešne zvyšoval výkonnosť viacerých firiem ako ich výkonný riaditeľ.

Kristína Lang so svojim otcom Pavlom Demáčkom posúva rodinnú firmu Medeko Cast k európskym zákazníkom sofistikovaným odliatkom a novým technológiám.

Vojtěch Pastorčák založil a vedie spoločnosť V-Podlahy, ktorá narástla na jedného z najväčších hráčov vo svojom obore v Českej republike. Dnes buduje úplne nový marketingový a predajný digitálny ekosystém Frank Home a systém mobilných a predajní.

        Marek Kysel    Kristina Lang    Vojtech Pastorcak 

Marek Kysel

Kristína Lang

  Vojtěch Pastorčák


Anton Šťastný,
emigroval z Československa a so svojimi bratmi Petrom a Mariánom sa stali hokejovými legendami v Kanade, neskôr založil úspešnú spoločnosť Evegreen na dizajn a výrobu nábytku pre náročných zákazníkov, ktorú dnes odovzdáva pokračovateľovi – Milošovi Gregorovi.

Vladimír Maslák, kňaz, ktorý založil komunitu ľudí z okraja spoločnosti, v ktorej dnes žije a pracuje vyše 430 ľudí. Prepája a spolupracuje s podnikateľmi, buduje firmy, kupuje budovy a pozemky a pretvára ich na opatrovateľské domy alebo podnikateľské jednotky.

Jan Mašek, bývalý šéf inovácií v spoločnosti 3M Česko, ktorý spája osobnosti a vytvára spoluprácu medzi rôznymi svetmi v Česku a na Slovensku v sieti Red Button a Ružový slon.

Miroslav Očenáš, chlapec z Kriváňa na Detve, ktorý sa vybral študovať do sveta, aby sa vrátil a vybudoval globálny internetový obchod s kvetmi.

        Anton Stastny    vladimir maslak    Jan Masek 

Anton Šťastný

Vladimír Maslák

  Jan Masek

 

Konferenciou vás budú sprevádzať Ján Košturiak, ktorý prepája podnikateľov a vytvára s nimi nové biznis modely, Marcel Rypák, koordinátor projektov v Podnikateľskej univerzite, Roman Bače, riaditeľ IPA Slovakia, Jozef Krišťak, konateľ IPA Slovakia a ďalší.

 

Program so všetkými rečníkmi nájdete na: www.podnikateliaspojtesa.sk

Tešíme sa na vás.

Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Sme Generácia Ypsilon!„Jsem Generace Ypsilon, nemusím nic, a můžu všechno, a ...

Údržba v období krízyPrinášame vám rozhovor s odbornými garantmi konferencie ...

Jesenný Deň majstrov doplnený o ...Prijmite naše pozvanie na 8. Deň majstrov, ktorý sa ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved