rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ
SúvisiaceNovinky

O svete spolupráce a integrácie budeme hovoriť na konferencii Podnikatelia, spojte sa! 2018

Prichádza svet, v ktorom nestačí úzka špecializácia a zameranie na jednu technológiu, alebo konkurenčnú výhodu. Do našich životov a podnikov vstupujú prelomové technológie, ktoré úplne zmenia svet, ktorý poznáme dnes. Nestačí poznať nové transformačné trendy na úrovni, ako sa popisujú v médiách. Musíme ich študovať do hĺbky, experimentovať s nimi v našich podnikoch a prepájať ich medzi sebou. Aj napriek tomu, že sa v dnešnom svete zdôrazňuje technický pokrok, kľúčovú úlohu budú zohrávať ľudia – nielen ich znalosti, ale aj schopnosť otvoriť sa spolupráci, spoločne zdieľať znalosti a zdroje, prispôsobiť technológie človeka, zmeniť mnohé súčasné „paradogmy" tak, aby sme neslúžili peniazom, ale peniaze slúžili nám.

Nové a prelomové technológie prichádzajú rýchlo a vzájomne sa prepájajú a kombinujú. Samotný elektromobil neprináša sám o sebe prevrat, ale autonómne elektromobily riadené umelou inteligencia prepojené s energetickou infraštruktúrou ciest, budov a iných zdrojov, s platformou zdieľania zásadne zmenia svet okolo nás. Podobne sa integrujú napr. technológie big data, umelej inteligencie a blockchain, alebo aditívnej výroby, masovej kustomizácie, re-lokalizácie a eliminácie medzičlánkov.

Tradične sa technológia týka komponentov, ktoré musia byť integrované do väčších a zložitejších produktov. Rovnako ako v automobile (alebo v ľudskom organizme) musia však všetky tieto komponenty fungovať bez problémov a bezchybne spolu. Existujú teda aj integračné technológie, ktoré ich prepájajú a organizujú do funkčného celku. Už dnes nie je možné mať všetkých odborníkov a ich znalosti v jednej firme, musíme sa naučiť vytvárať siete, budovať dôveru, učiť sa jeden od druhého a zdieľať spoločné zdroje.

Podnikatelia spojte sa

Na konferencii Podnikatelia, spojte sa! vystúpia ľudia, ktorí radi hľadajú nové cesty, študujú nové odvetvia a technológie, prepájajú svety. Stretnete tam však mnoho ďalších zaujímavých podnikateľov, ktorí budú prezentovať svoje podnikateľské modely, produkty a služby.

V programe vystúpia:

Profesor Milan Zelený, v roku 1967 odišiel z Československa na študijný pobyt na University of Rochester, odkiaľ sa už nevrátil. Stal sa profesorom na Fordham university v New Yorku a učil a spolupracoval v desiatkach krajín. Prepája rôzne obory a technológie, podnik vníma ako živý organizmus, rozvíja odkaz Tomáša a Jana Baťovcov na dnešnú dobu, v nových transformačných trendoch vidí oveľa ďalej ako jeho súčasníci.

Libor Witassek, predseda predstavenstva Allied Consultants, výnimočná osobnosť v oblasti transformácie firiem, ich organizácie, technológie a ľudí, naposledy zachraňoval spoločnosť Vítkovice a.s. na pozícii generálny riaditeľ.

Vizionár a podnikateľ Stanislav Martinec, založil a už 25 rokov vedie firmu Koma Modular, ktorá vyvíja a do celého sveta vyváža modulárne domy, ktoré vyrába na linke, podobne ako automobily.

        profesor Milan Zeleny    Libor Witassek    stanislav martinec 

Milan Zelený

Libor Witassek

  Stanislav Martinec


Miloš Gregor,
riaditeľ a zakladateľ firmy Gremi Klima, ktorý vidí príležitosti, vyvíja nové produkty a biznis modely a zvláda rýchly rast svojich firiem v rôznych odvetviach. Na pomoc pri optimalizácii výrobných a logistických procesov má pri sebe Mareka Kyseľa, ktorý pracoval v IPA Slovakia a v posledných rokoch úspešne zvyšoval výkonnosť viacerých firiem ako ich výkonný riaditeľ.

Kristína Lang so svojim otcom Pavlom Demáčkom posúva rodinnú firmu Medeko Cast k európskym zákazníkom sofistikovaným odliatkom a novým technológiám.

Vojtěch Pastorčák založil a vedie spoločnosť V-Podlahy, ktorá narástla na jedného z najväčších hráčov vo svojom obore v Českej republike. Dnes buduje úplne nový marketingový a predajný digitálny ekosystém Frank Home a systém mobilných a predajní.

        Marek Kysel    Kristina Lang    Vojtech Pastorcak 

Marek Kysel

Kristína Lang

  Vojtěch Pastorčák


Anton Šťastný,
emigroval z Československa a so svojimi bratmi Petrom a Mariánom sa stali hokejovými legendami v Kanade, neskôr založil úspešnú spoločnosť Evegreen na dizajn a výrobu nábytku pre náročných zákazníkov, ktorú dnes odovzdáva pokračovateľovi – Milošovi Gregorovi.

Vladimír Maslák, kňaz, ktorý založil komunitu ľudí z okraja spoločnosti, v ktorej dnes žije a pracuje vyše 430 ľudí. Prepája a spolupracuje s podnikateľmi, buduje firmy, kupuje budovy a pozemky a pretvára ich na opatrovateľské domy alebo podnikateľské jednotky.

Jan Mašek, bývalý šéf inovácií v spoločnosti 3M Česko, ktorý spája osobnosti a vytvára spoluprácu medzi rôznymi svetmi v Česku a na Slovensku v sieti Red Button a Ružový slon.

Miroslav Očenáš, chlapec z Kriváňa na Detve, ktorý sa vybral študovať do sveta, aby sa vrátil a vybudoval globálny internetový obchod s kvetmi.

        Anton Stastny    vladimir maslak    Jan Masek 

Anton Šťastný

Vladimír Maslák

  Jan Masek

 

Konferenciou vás budú sprevádzať Ján Košturiak, ktorý prepája podnikateľov a vytvára s nimi nové biznis modely, Marcel Rypák, koordinátor projektov v Podnikateľskej univerzite, Roman Bače, riaditeľ IPA Slovakia, Jozef Krišťak, konateľ IPA Slovakia a ďalší.

 

Program so všetkými rečníkmi nájdete na: www.podnikateliaspojtesa.sk

Tešíme sa na vás.

Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Hľadajte cesty ako posúvať ľudí ...Vo výrobnom sektore sme svedkami toho, ako prestávajú ...

Korelácia Industry 4.0 a nástrojov Lean ...V súčasnej dobe sa organizácie snažia využívať princípy ...

Ako nestratiť kontakt s trendmi ...Svet je každý rok síce o niečo rýchlejší, na druhej strane ...

Najnovšie články

FMEA – hodnotíme riziko správne?Veľa firiem používa metodiku FMEA (Failure Mode and Effects ...

Rozhovor s Jirkom Doležalom - DOLLERDvaja vysokoškoláci, Jirka Doležal a Honza Emler, ktorí si ...

Strategické inovačné princípy v OMSVlado Levársky patrí k ľuďom, s ktorým som sa prvýkrát ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved