rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ

Naštartujte zlepšovanie na Fóre zlepšovania procesov

Zlepšovanie procesov je nutnou podmienkou prežitia skoro každej firmy. Každé odvetvie, biznis-case, kultúra, organizácia či proces má svoje špecifiká a vyžaduje iný prístup. Pri hľadaní svojej vlastnej cesty je však dobré využiť možnosť inšpirovať sa aj za bránami svojej domovskej firmy. Ideálne v komunite praktikov, ľudí, ktorí sú zodpovední práve za rozvoj takýchto systémov. Vymeniť si skúsenosti, čo funguje a čo, naopak, nie. Overené v praxi. Keďže nám takáto komunita zlepšovateľov doposiaľ chýbala, rozhodli sme sa ju vytvoriť. Sú v nej vítaní všetci manažéri, koordinátori a referenti systémov zlepšovania (Kaizen, KPV apod.), Lean koordinátori, riadiaci pracovníci všetkých stupňov riadenia a firemných oblastí. Ľudia, ktorí sa aktívne podieľajú na „opravovaní firmy".


Fórum zlepšovania procesov

6. 11. 2019

Viac informácií >Diskusie sa budú pohybovať v priestore vymedzenými témami ako: moderné trendy v organizácii zlepšovania, užitočné techniky a nástroje, aktivizácia a zapájanie ľudí či podpora iniciatív meniť procesy vo firme. Spomenieme nielen víťazstvá, ale aj prehry - to, čo by sme na budúce určite spravili inak. 

Aj za hranicami výrobných procesov 

Keďže zlepšovanie procesov sa už dávno netýka len výroby a preniká aj do podporných útvarov, administratívy či služieb, rozhodli sme sa takýmto spôsobom koncipovať aj naše fórum. Potenciál treba začať vnímať v celom toku hodnôt od bodu prvého kontaktu so zákazníkom až po zaúčtovanie prijatej platby za faktúru, prípadne až po pozáručný servis. Stretávame sa s rôznymi procesmi, rôznymi ľuďmi. Podobne je tomu aj v sektore služieb, kde sú procesy menej viditeľné, ťažšie štandardizovateľné, vysoko customizované; od človeka často vyžadujúce plné využitie všetkých svojich schopností. Aj tu dokážeme načerpať inšpiráciu ako pracovať s ľuďmi.

Praktické prednášky a konkrétne ukážky

V tomto duchu sme aj zostavili jednotlivé prednášky prvej polovice dňa. Budeme začínať vo svete automotive. Konkrétne v slovenskom Volkswagen, ktorý už dlhé roky patrí medzi lídrov, udávajúcich mnohé trendy. O svoje dlhoročné skúsenosti sa snami podelí referentka systému zlepšovania pani Anna Horváthová. Ukáže nám proces individuálneho zlepšovania, predpoklady pre zlepšovanie aj ako motivujú zamestnancov pre zlepšovanie.

Ťažiskom prednášky Vladimíra Krajča zo ZF Slovakia budú jeho skúsenosti so zavádzaním Schopfloor manažmentu. Dozviete sa, ako bol daný systém postavený a ako funguje. Jeho úspech na Slovensku vytvoril hlad po jeho implementácii aj v iných závodoch koncernu na svete. Vladimír nám porozpráva, akým výzvam čelil jeho tím a s akými ťažkosťami sa stretávali. Poukáže aj na význam zbierania a analýzy dát pre úspešnosť zlepšovania.

V zahraničí zostaneme. Aby sme ukázali, že spomínané princípy fungujú aj v oblasti služieb, o svoje skúsenosti zo sféry zdravotníctva USA sa podelí Marek Šturek. Rodák z Oravy, aktuálne pracujúci v Hornooravskej nemocnici s poliklinikou v Trstenej. Strávil za veľkou mlákou niekoľko rokov, v krajine, ktorá je celosvetovou jednotkou v implementácií Lean mimo klasickú doménu výroby. Ukáže nám, akým projektom sa v praxi venoval konkrétne v zdravotníctve. Zdôrazní, že zlepšovanie nie je len o metódach, ale najmä o človeku a práci s ním. Súčasťou je aj silná rezistencia voči zmene, ktoré sa ukazuje najmä v konzervatívnych sférach ešte viac. Marek vie o prekonávaní prekážok svoje, ukáže nám preto, čo mu funguje a čo vieme urobiť už dnes.

Prednášky nám vytvoria inšpiratívny priestor na popoludňajšiu časť.

Workshopy a čas na riešenie vašich otázok

Druhá polovica dňa bude venovaná networkingu, workshopom a diskusiám na hľadanie riešení fungujúceho zlepšovania procesov. Moderátormi budú Ľudovít Boledovič a Lukáš Richter z IPA Slovakia. Cieľom je, aby si účastníci okrem príjemného zážitku a výmeny zaujímavých kontaktov so sebou odniesli aj konkrétne myšlienky, ktoré dokážu využiť vo svojich firmách.


Tešíme sa na vás na Fóre zlepšovania procesov v Gbeľanoch 6. 11. 2019. Začíname o 9.00 hod.


Registrácia a program

Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Sme Generácia Ypsilon!„Jsem Generace Ypsilon, nemusím nic, a můžu všechno, a ...

Údržba v období krízyPrinášame vám rozhovor s odbornými garantmi konferencie ...

Jesenný Deň majstrov doplnený o ...Prijmite naše pozvanie na 8. Deň majstrov, ktorý sa ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved