rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ

Konferencia Výrobný manažment sa konala v Žiline

Odborná konferencia v Žiline sa konala so zámerom vytvoriť možnosť pre vzájomnú výmenu znalostí a skúseností medzi manažérmi medzinárodných spoločností a tiež medzi majiteľmi slovenských a zahraničných firiem.

Konferencie sa zúčastnilo 95 účastníkov zastupujúcich stredný a vrcholový manažment, majiteľov slovenských a českých výrobných spoločností zo Slovenska a z Českej republiky.

Konferencia bola rozdelená do viacerých blokov. Prvý blok bol venovaný inšpiráciám od najlepších, kde v diskusných príspevkoch vystúpili Zdeněk Przybyla, generálny riaditeľ Continental Automotive Systems, Martin Týče, technický riaditeľ Lego Production, Vladimír Smolka, generálny riaditeľ a Ivan Blažek, Kaizen Expert zo spoločnosti Norma Czech.

Druhý blok bol venovaný zvýšeniu produktivity a ako sa dostať z krízy. Diskutovali Jaroslav Mervart, riaditeľ spoločnosti Chemosvit Folie a Martin Ľach, výkonný riaditeľ Strojchem, Miroslav Marek, konateľ Centra průmyslového inženýrství, Jaroslav Drahoš, riaditeľ Finidr a Peter Pallo, člen predstavenstva spoločnosti Vital.

Inšpirácie od malých podniktateľov bol názov moderovanej diskusie, kde diskutovali Ján Košturiak, prezident spoločnosti IPA Slovakia, Jozef Kolba, riaditeľ Coba Automotive, Juraj Zima, konateľ Mkem a Július Berith, prezident spoločnosti Virtual Reality Media.

V rámci prvého dňa bol pre všetkých účastníkov pripravený večerný program, kde nechýbala terchovská muzika a vystúpenie folklórneho súboru. O zaujímavé zážitky z podnikania sa s nami podelil majiteľ spoločnosti Damit Jozef Mičo, ktorý pochádza z Terchovej. Zaujímavým spôsobom, s úsmevnými príbehmi, sprevádzaný premietaním foto záznamov a s nadšením prítomných, ich preniesol do deja prípravy slovenského amerického, francúzskeho, nemeckého, českého či ruského filmu. Jednotlivé scény priamo na mieste pripravoval so svojimi kamarátmi.

Druhý deň bol venovaný otázkam, či existujú domáce recepty na úspech, podpore informačných tokov vo výrobe a exkurziám do výrobných spoločností. V diskusiách vystúpili: Miroslav Karaffa, prezident Elcom, Jozef Kočan zo spoločnosti IDC Holding, produktoví manažéri Ivan Brezovský a Jozef Mikulášik zastupujúci spoločnosť Anasoft, Róbert Hajduk, Key Account Manager Ipesoft a Stanislav Kurek, projektový manažér IPA Slovakia.

Zaujímavým prvkom konferencie boli exkurzie organizované v závere konferencie, ktorých sa zúčastnila viac ako polovica účastníkov. Účastníci si tak mohli niektoré  výstupy z prezentácií, prezrieť priamo v reálnych podmienkach spoločností Continental Matador Rubber a Coba Automotive.

Viac fotografií nájdete tu.


Z vyjadrení účastníkov:

  • Celkový dojem veľmi dobrý, zaujímavá a podnetná zostava účastníkov (nie len prednášajúcich).
  • Celkový dojem z konferencie dobrý. Veľkosť spočíva v detailoch a trpezlivosti, aby sme v každodennej práci uplatňovali Kaizen.
  • Veľmi dobrý - veľmi sa mi páčila moderovaná diskusia firiem Coba Automotive - Mkem - Virtual Reality Media.
  • Porovnanie rôznych systémov riadenia firiem, implementácie rôznych prostriedkov na zvyšovanie výkonnosti, kvality, flexibility.
  • Profesionálne pripravená akcia.
  • Som spokojný a celkovo konferencia naplnila moje očakávania. Najviac ma zaujalo jednoduché ,,Go and See".
  • Přinesla mi pohled na naše problémy jinýma očima. Nápady: ABC zaměstnanci z ELCOM prezentace.
  • Veľmi dobrý, výborná možnosť nadviazať nové kontakty a zdieľať vzájomné skúsenosti s ľuďmi v rovnakom odbore a profesii.
  • Konferencia mi priniesla nový uhol pohľadu na firmu a množstvo nápadov na jej vylepšenie.
  • Rád sa sem vrátim.

Na základe úrovne diskusií zo strany účastníkov konferencie a na základe odovzdaných dotazníkov môžeme konštatovať, že organizačné zabezpečenie, príprava, odborná úroveň a praktický prínos konferencie bol na vysokej úrovni. V rámci vyhodnotenia dotazníkov bude aj v budúcností o takýto formát konferencie záujem. Pozitívna spätná väzba pre nás znamená podporu, pri organizovaní konferencií a odborných seminárov v nasledujúcom roku 2012.

Pozývame Vás

14.12.2011 Baťova sústava riadenia pre dnešný svet podnikania
21. – 22. 3. 2012 Fórum praktickej údržby 
25.4.2012 Personalista ako partner riadenia spoločnosti 
24. – 25. 5. 2012 Život a podnikanie v nových časoch
16. – 17. 10. 2012 Výrobný manažment, Inšpirácie - Kontakty - Trendy
6.11.2012 Inovácie v personálnom manažmente


Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

5 dôvodov, prečo sa zúčastniť na ...Konferenciu Výrobný manažment organizujeme s cieľom ...

KTO STOJÍ ZA Očakávajme neočakávané a ...Každý z nás chce porozumieť budúcnosti, ktorá ho čaká ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...

Život bez cieľa predsa dáva zmyselO ľuďoch bez cieľa sa hovorí ako o tých, ktorí nevedia ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved