rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ

Konferencia Fórum praktickej údržby 2019

Už v poradí ôsme Fórum praktickej údržby prinieslo v Trnave nové inšpirácie v oblasti riadení údržby. Jednou zo záruk vysokej kvality boli tradične príspevky, ktoré boli tematicky rozdelené  v troch okruhoch: budovanie a zlepšovanie systémov riadenia údržby, moderné trendy v údržbe a človek ako dôležitá súčasť systému riadenia a vykonávania údržby. 
Fórum praktickej údržby 2019

Ako vždy, na konferencii vystúpili tí najpovolanejší. Rozdelili sa o svoje praktické skúsenosti v riešení problémov údržby a o skúsenosti s prekonávaním každodenných prekážok v údržbe. Diana Lacková vo Volkswagen Slovakia v príspevku „Nové trendy v údržbe výrobných zariadení" ukázala praktické využitie aplikácie mobilnej údržby, aktívnej a pasívnej diagnostiky – sieť Profinet, využívanie prediktívnej údržby vo Volkswagen Slovakia, a.s. Ivan Dulovič z Johns Manville Slovakia, a.s. hovoril o využívaní IS údržby v podmienkach producenta sklených vlákien. Dozvedeli sme sa nové veci v oblasti smerovania údržby. S témou „Digitální továrna pro řízení výrobních procesů a údržby" sa s nami podelil Vlastimil Braun z firmy COMPAS automatizace, spol. s r.o. Juraj Sabaka, East-Gate Automation, s.r.o.  a Martin Chábela, ArcelorMittal Gonvarri SSC Slovakia s témou Cesta k Smart maintenance. Štefan Bartek zo Slovnaft, a.s. sa dotkol oblasti spoľahlivosti zariadení v podmienkach petrochémie príspevkom „Identifikácia „Bad Actors" na základe spoľahlivostných parametrov". Stále žiadané riešenia sú v klasickom poňatí údržby. Ivan Jaček, I.D.C. Holding, a.s. ukázal budovanie systému údržby v príspevku „Moderná údržba v potravinárskom priemysle". 

Fórum praktickej údržby 2019

Marcel Dubec, Danfoss Power Solutions a.s. otvoril veľmi dôležitý pohľad zberu dát, vyhodnocovania KPI a hľadania koreňových príčin v téme „Implementácia Uptime programu v závode Danfoss v procesoch externej údržby s dôrazom na splnenie požiadaviek zákazníka". V príspevku „Evidencia montážnych prípravkov a ich údržby v procese výroby" Miroslav Tománek z BARTECH SLOVAKIA., spol. s r.o. prezentoval riešenia sledovania prípravkov a foriem vstupujúcich do výroby. Nezabudli sme samozrejme na optimalizáciu správneho výberu mazív v súvislosti s minimalizáciou nákladov. V téme „Úspora nákladů vhodně zvoleným mazivem" ukázala riešenia Šárka Novotná z ADDINOL Central Europe s.r.o. Osobitá oblasť a zatiaľ stále najdôležitejšia súčasť údržby sú stále ľudia dennodenne plniaci úlohy, riešiaci úlohy. Má na to vplyv emočná inteligencia? Dá sa rozvíjať. To bola parketa Martina Jankolovej z IPA Slovakia, s.r.o. v príspevku „Emocionálna inteligencia ako nevyhnutná súčasť údržbára v 21. storočí". 

Fórum praktickej údržby 2019

O atraktivite príspevkov značí aj to, že sa k jednotlivým diskusiám po prezentovaní témy a k moderovanej diskusii so všetkými prednášajúcimi nazbieralo rekordné množstvo otázok, ktoré sa vo vyhradenom čase nedali zodpovedať. K tomu bola veľmi dobrá príležitosť počas večerného rautu, ktorý oživovala trnavská „neopunkova" kapela M.R.D. – Miro – Rado - Dodo a posedenie pri víne od popredného slovenského vinára Adama Sýkoru.

Atrakciou konferencie boli tradične exkurzie do vybraných firiem. Pre tento rok sa nám podarilo zaistiť rekordný počet miest – pre 130 účastníkov. Videli sme ZF Slovakia, s.r.o. - 40 účastníkov, Groupe PSA Slovakia - 50 účastníkov, Johns Manville Slovakia, a.s. - 40 účastníkov. 


Dovoľte na záver postrehy účastníkov z dotazníka


Martin Guba
Velux Slovensko, spol. s r.o.
Výborný dojem. Kvalitné témy a odborníci na vysokej úrovni. Prednášky mi poukázali na to, že môžeme mať vyššie očakávania na našich ľudí, viac robiť audity na vykonanú prácu. VW – topka, sú ozaj ďaleko v automatizácií a systéme práce. Prinieslo mi to nápad implementovať systém údržby – operatívci a preventisti.

David Frajt
Greiner Packaging s. r. o.
Díky konferenci vždy zjistíme, kudy bude naše práce na údržbě směrovat. Budoucnost vidíme v práci svých kolegů, kterí jsou dále jako my.

Miroslav Labaj
Kovárna VIVA a. s.
Fórum praktickej údržby je jedno z mála profesních setkání pracovníků z oblastí údržby vždy prinášající nové prvky inspirace směreni do budoucnosti. Využijeme prvky mobilní údržby.

Martin Hudec
Akebono-brake Slovakia
Celkový dojem z konferencie bol veľmi dobrý. Stretnutie prinieslo širší pohľad na možnosti zlepšenia fungovania údržby – hlavne záznamovú agendu, pohľad na reakčné časy údržby v iných spoločnostiach. Mal som možnosť porovnať našu údržbu a údržbu v iných spoločnostiach.


Tešíme sa na FPÚ 2020. Bude opäť iné, nové ako to predošlé a inšpiratívne. Tešíme sa na vás. 

www.forumudrzby.sk


Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Sme Generácia Ypsilon!„Jsem Generace Ypsilon, nemusím nic, a můžu všechno, a ...

Údržba v období krízyPrinášame vám rozhovor s odbornými garantmi konferencie ...

Jesenný Deň majstrov doplnený o ...Prijmite naše pozvanie na 8. Deň majstrov, ktorý sa ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved