rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ

Jesenná Škola majstrov

Od čoho závisí úspešnosť zavedenia zmeny v podnikovom prostredí? Prečo majú zamestnanci negatívny postoj voči zmenám? Ako sa môžeme postaviť ku zmenám? Nielen na tieto otázky sa diskutovalo v rámci prvého modulu Školy majstrov vo výrobe, ktorú sme otvorili 22 októbra.   
Účastníci sa stretli v priestoroch spoločnosti SAPA Profily, a. s., pri prvom z desiatich plánovaných moduloch. Úlohu majstra v procese zmeny odprezentovala na úvodnom stretnutí lektorka Jana Musilová.  


Tím tvoria dvanásti majstri. Najpočetnejšou skupinou sú majstri zo spoločnosti SAPA Profily, a. s. Žiar nad Hronom, ktorá je tradičným výrobcom hliníkových, lisovaných profilov, ďalej majstri zo susednej spoločnosti TUBAPACK, a. s. vyrábajúci hliníkové tuby a majstri FF Systembau, s. r. o. Hliník nad Hronom, ktorí vyrábajú revízne dvierka do stien a stropov. Z Považskej Bystrice pricestovali majstri zo spoločnosti Rademaker Slovakia s. r. o., ktorá sa venuje výrobe prestaviteľných liniek.

Úvodné stretnutie sa nieslo v príjemnej atmosfére. Majstri sa navzájom predstavili a vymenili si názory a skúsenosti na mnohé témy. Lektorka vysvetľovala dôležitosť zmeny a možnosti jej interpretácie v závislosti od typológie osobnosti. 

Popoludnie patrilo praktickým cvičeniam, ktoré boli zamerané na otázky práce s ľuďmi, odhadu typu osobnosti, ale aj riešenia bežných podnikových problémov. Všetky cvičenia boli realizované v tímoch, ktoré sa pri každej úlohe obmieňali.Druhý deň školenia bol venovaný motivácii pracovníkov pri procese zmeny a dôležitosti komunikácie v tomto procese. Majstri sa stretnú v nasledujúcich mesiacoch priamo pri výrobnej linke, aby popri témach z oblasti trénovania „Soft skills", riešili konkrétne úlohy priemyselného inžinierstva, ako je SMED, Techniky riešenia problémov, 5S a vizualizácia. 

Veríme, že táto Škola majstrov bude úspešná podobne ako niekoľko doteraz firemných skupín a tešíme sa na otvorenie aj v ďalších mestách. O výsledkoch majstrov v Žiari nad Hronom vás budeme informovať v ďalších článkoch. Sledujte nás, aby ste sa dozvedeli, ako sa im darí využívať získané vedomosti priamo v praxi.

Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Sme Generácia Ypsilon!„Jsem Generace Ypsilon, nemusím nic, a můžu všechno, a ...

Údržba v období krízyPrinášame vám rozhovor s odbornými garantmi konferencie ...

Jesenný Deň majstrov doplnený o ...Prijmite naše pozvanie na 8. Deň majstrov, ktorý sa ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved