rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ
SúvisiaceNovinky

Integrácia technológií a spolupráca ľudí sú základom prežitia firmy v budúcnosti

Podnikatelia, spojte sa! 2018

Koncom mesiaca apríl sa v žilinskom Holiday Inn uskutočnila konferencia inovatívnych a odvážnych podnikateľov s názvom Podnikatelia, spojte sa! 2018. 
Témou 6. ročníka bola Integrácia technológií a spolupráca ľudí, ktoré majú byť základom prežitia firmy budúcnosti.
Význam tejto jednoducho znejúcej, ale za to náročnej výzvy, sa snažili vo svojich prezentáciách zodpovedať významní slovenskí a českí podnikatelia. Hoci začiatky ich podnikania viedli každého svojou vlastnou cestou, v určitom momente zisťujú, že omnoho viac dokážu spraviť, keď sa spájajú s inými. Keď dokážu integrovať svoje naučené technológie a postupy.

Možno to znie trochu neprirodzene, spájať sa s niekým, koho nepoznám, no nie je to úplná pravda. Mnohí z účastníkov mali možnosť sa spoznať počas štúdia a workshopov v Podnikateľskej univerzite, alebo počas udalostí organizovaných naším partnerom Red Button. Zároveň novoprichádzajúci podnikatelia majú vždy dvere otvorené.

Potreba spájať sa je odrazom rýchlo sa meniaceho prostredia podnikania, kedy jednotlivec alebo firma nie sú schopní nadobudnúť všetky potrebné skúsenosti, znalosti alebo zdroje. O to viac vystáva otázka, kde ich nájdem? Od koho sa môžem učiť, tak aby som naplnil cieľ svojho podnikania? Už príklady niektorých dnešných nových firiem sú odpoveďou na tieto otázky: zdieľaná ekonomika, integrácia, sieťovanie a spolupráca.

Podnikatelia, spojte sa!


Medzi pozvanými hosťami vystúpili prof. Milan Zelený, významný český ekonóm žijúci v USA, Libor Witassek, ktorý oživil Vítkovícke železárny, Stanislav Martinec KOMA Modular, Tibor Donič z UNIZA, Miloš Gregor z GreMi klima, Kristína Lang MEDECO Cast, Vojtech Pastorčák V-Podlahy. Jan Mašek z Red Button či Miroslav Očenáš majiteľ kvety.sk.

Do večerného programu prijali poznanie hostia Vladimár Maslák, zakladateľ OZ Dobrý Pastier a Anton Šťastný hokejová hviezda 80. rokov Quebec Nordiques a zakladateľ firmy Evergreen. Spoločne s moderátorom konferencie Jánom Košturiakom z IPA Slovakia diskutovali na témy Podnikanie s ľuďmi na okraji spoločnosti a Šport a biznis.

Súčasťou konferencie bola praktická ukážka nástroja Design Sprint z dielne Google Ventures, ako pravidelne inovovať a spolupracovať vo firme, a tak vytvárať produkty a služby, ktoré zákazníci naozaj chcú. Projekt je novinkou na Slovensku a prináša kreatívne spôsoby práce v tíme a riešenie komplikovaných a náročných problémov v podnikaní.

Podnikatelia, spojte sa!

Na konferencii vystúpilo niekoľko partnerov, ktorí sa venujú rozvoju a podpore podnikania a medzi nimi aj podniky, ktoré sú výsledkom odvážneho rozhodnutia spolupracovať.

Spoločnosť IPA Slovakia pravidelne organizuje konferencie a projekty na podporu a rozvoj podnikania. Ďalšie kroky niektorých z účastníkov konferencie smerujú do Podnikateľskej univerzity, ktorá čoskoro otvára svoj ďalší ročník a to už túto jeseň 2018. Viac informácií: podnikatelskauniverzita.sk

Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Sme Generácia Ypsilon!„Jsem Generace Ypsilon, nemusím nic, a můžu všechno, a ...

Údržba v období krízyPrinášame vám rozhovor s odbornými garantmi konferencie ...

Jesenný Deň majstrov doplnený o ...Prijmite naše pozvanie na 8. Deň majstrov, ktorý sa ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved