rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ

Inšpirácie od najlepších

Inšpirácie, kontakty, trendy - v tomto duchu sa niesol piaty ročník konferencie Výrobný manažment. Do Žiliny pricestovalo viac ako 200 výrobných riaditeľov, manažérov a ľudí, ktorí sa chcú zlepšovať na svojich pozíciách.
Róbert Debnár, Ján Košturiak, Jozef Krišťak. Garanti a moderátori konferencie sú odborníkmi, ktorí spolupracovali na zlepšovaní procesov vo väčšine zúčastnených firiem. IPA Slovakia už po piatykrát spojila zaujímavé osobnosti z výrobných aj nevýrobných podnikov, aby si vzájomne vymenili skúsenosti a spolu hľadali zlepšenia. 
V prvej prednáške sa generálny riaditeľ Tatra Trucks a.s., Petr Karásek, vrátil do nedávnej minulosti jednej z najstarších automobiliek. Ukázal zmeny, ktorými prešla firma pod taktovku krízového manažmentu, až po súčasnú podobu vytvorenia nového konceptu. Uviedol, že cieľom interim manažmentu je „chytiť" firmu v bode záchrany (bod, v ktorom sa firma ešte zachrániť dá) a zanechať ju zdravú. Kedy je spoločnosť zdravá? Keď ju opustí krízový manažment. 

Vlastnú cestu v polygrafickom priemysle predstavil Jaroslav Drahoš zo spoločnosti Finidr. Firma 80 percent produkcie exportuje do zahraničia. Podľa jeho skúseností, neustály rast ovplyvňuje funkčnosť, čo sa rieši zavádzaním rôznych metód, no na druhej strane firmy často zabúdajú na ľudí. Jaroslav Drahoš spomenul dôležitosť vzdelávania stredného manažmentu, ktorý sa im vo firme osvedčil a investície sa vrátili v podobe proaktivity ľudí. Poslucháčov zaujal aj jednoznačným postojom k etike firmy, ktorá sa okrem iného v spoločnosti Finidr prejavila tak, že nerobia zákazky pre štátny sektor.Nedirektívne spôsoby riadenia, leadership na inšpirácie, koučing a oceňovanie účelového správania bez financií – diskusiu na túto tému otvorili svojou prednáškou Ľubica Hragašová a Peter Kyseli zo spoločnosti SCA Hygiene Product Slovakia, s.r.o. Talent manažment výrobno-technických pozícií a robotníckych pozícií dominoval v príspevku Zděňka Przybylu zo spoločnosti Continental Automotive: „Najlepší prejav loajality voči zamestnávateľovi je ten, že niečo zlepšíme na svojom oddelení."

Svojou prednáškou zaujal riaditeľ spoločnosti IFE-CR, a.s., Miroslav Galuška. Potvrdil význam výcviku vedúceho pracovníka. Ten má so zamestnancom pracovať a zveľaďovať ho, nie zdvihnutým prstom hroziť znížením mzdy. Použil pritom príklad pohára s mliekom. Nemá význam kričať na trojročné dieťa, že rozbilo pohár mlieka. Jednoducho ho naučíme niesť tak, aby ho udržalo bez rozbitia. Na dôležitosť práce s ľuďmi upozornil aj Ján Košturiak z IPA Slovakia. Všíma si, že manažéri sú leniví pracovať s ľuďmi. Radšej im nanútia štandardy a tabuľky. Ivo Musil, vedúci priemyselného inžinierstva Varroc Lighting System, potvrdil, že ak sa nestaráte o ľudí, je jedno aké špičkové stroje vo výrobe máte. 

Účastníkov konferencie v závere dňa čakalo aj prekvapenie v podobe rozkrojenia jubilejnej torty pri príležitosti osláv pätnásťročnice založenia spoločnosti IPA Slovakia. Neformálny program pokračoval netradične. Bubny a rytmus. V rámci sprievodného programu si účastníci spolu s organizátormi vybubnovali dobrú náladu a naladili sa na spoločný rytmus pri korporátnom bubnovaní.Očakávaná a poslucháčsky ocenená bola prednáška Dietmara Weigta a Petra Ábela zo spoločnosti ZF Slovakia, ktorá otvorila druhý konferenčný deň. Témy, ktoré si poslucháči ešte mohli vypočuť sa týkali Shopfloor managementu, Ladislav Cheben, generálny riaditeľ GCR s.r.o., sa venoval téme Prechod od „hard a soft waru" k ľuďom a kultúre a Peter Sehnal riešil otázku vnímania Manažmentu ako vedeckej disciplíny, sedliackeho rozumu a intuície.   

Nápadmi nabitá atmosféra, vzájomné sieťovanie a výmena skúsenosti. Konferencia Výrobný manažment aj tento rok potvrdila výberom prednášajúcich svoju kvalitu a odbornosť. Ľudia odchádzali s víziami, ktoré chcú realizovať v podmienkach svojich firiem. O rok sa v Žiline stretnú opäť s novými poznatkami a názormi na veci, ktoré hýbu nielen podnikateľským svetom a výrobnou sférou. IPA Slovakia bude pri tom. 

Názory účastníkov: 

"Potvrzuje se mi, že manažér musí do svých lidí investovat čas a pak se mu to vrátí." 
Riedl Jiří, Remak. s.r.o

"Konference Výrobní manažment je úžasné místo, kde dochází k sdílení zkušeností a názorú. Pro všechny účastníky konference to musí být velmi inspirující." 
Ladislav Kukumberg, Norma Czech, s.r.o. 
  
"Celkový dojem? To náš čeká „doma" ještě hodně práce! Přínosem jsou určitě zkušenosti z uplatňovaných metod jak analyzovat a řešit „výzvy" v praxi. Nabití baterek a setkání s inspirujícimi lidmi, provokace „nestandardních" postupů. Největší přínos: musíme znovu přemýšlet jak dál, inspiraci máme." 
Jiří Pavlík, ITEURO a.s.

"Konference mi pomohla ujasnit si příležitosti ke zlepšení v mé organizaci."
Vladan Hlaváč, M.L.S. Holice s.r.o.
 

Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Sme Generácia Ypsilon!„Jsem Generace Ypsilon, nemusím nic, a můžu všechno, a ...

Údržba v období krízyPrinášame vám rozhovor s odbornými garantmi konferencie ...

Jesenný Deň majstrov doplnený o ...Prijmite naše pozvanie na 8. Deň majstrov, ktorý sa ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved