rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ
SúvisiaceNovinky

Inovačná konferencia

Inovačná konferencia, ktorá sa konala 15. 6. 2015 v Ostrave, splnila očakávania účastníkov. Zo stretnutia odchádzali plní inšpirácií a nových pohľadov na aktuálne trendy. Program, ktorý viedli Jan Mašek a Ján Košturiak, bol koncipovaný ako spoločná diskusia o tom, ako rýchlo, účinne a systematicky vyhľadávať príležitosti na trhu a meniť ich na úspešné biznisy.

Súčasťou programu boli témy: Od nápadu k biznisu, inovačné princípy, ktoré predstavil Ján Košturiak - tréner a kouč v oblasti inovácií, strategického manažmentu, organizácie podniku a priemyslového inžinierstva. Ako prebiehajú inovácie vo firme 3M odprezentoval Jan Mašek, ktorý je na pozícii inovačného lídra. Výkonný riaditeľ Moravskoslezského automobilového klastra Ladislav Glogar predstavil činnosť a inovačné aktivity klastra, ktoré pomáhajú predovšetkým malým a stredným firmám. Prednáška Michala Seltenreicha, výkonného riaditeľa Borcadu, ponúkla pohľad na inovácie a ich vývoj v priebehu 25-ročnej histórie firmy vrátane príkladov produktových a procesných inovácií. Martin Tvarůžek, priemyslový dizajnér, ktorý bol v tomto roku ocenený Red Dot Winner, poukázal na benefity jeho metodiky využitia dizajnu ako kľúčového nástroja inovácie konkurencieschopnosti. O svoje nadšenie z 3D tlače sa podelil Tomáš Michálek, ktorý v nej vidí obrovský potenciál naprieč odbormi a považuje ju za nástroj, ktorý raz zmení svet.


 

V závere konferencie prebehli workshopy. Ján Košturiak otvoril diskusiu na tému zavádzania inovácií do firemného prostredia. Markéta Mravcová a František Vašek, zo spoločnosti RWE Energie, sa podelili o svoje skúsenosti z inovácií v prostredí, kde sú procesy a postupy založené na požiadavke dokonalého a efektívne fungujúceho servisu k už zavedeným produktom.

   


  
Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Sme Generácia Ypsilon!„Jsem Generace Ypsilon, nemusím nic, a můžu všechno, a ...

Údržba v období krízyPrinášame vám rozhovor s odbornými garantmi konferencie ...

Jesenný Deň majstrov doplnený o ...Prijmite naše pozvanie na 8. Deň majstrov, ktorý sa ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved