rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ

Fórum praktickej údržby

Fóra sa zúčastnilo 50 zástupcov výrobných spoločností zo Slovenskej a Českej republiky.

Spoločnosti v dennej praxi zápasia s problémami poruchovosti strojov, ich nestabilitou výkonnosti, riešením kompetencií medzi údržbou a výrobou, nedostatkom náhradných dielov, nefungujúcim plánovaním údržbárskych činností a mnohými ďalšími. Po dlhšej prestávke sme opäť pripravili možnosť stretnúť sa a vymeniť si skúsenosti práve medzi pracovníkmi v oblasti údržby.

Moderátorom fóra bol zástupca spoločnosti IPA Slovakia, Ľudovít Boledovič. Jeho skúsenosti a názor na údržbu si môžete prečítať v článku Údržba ako živý organizmus.

Fórum otváral prednáškou o optimalizácii ukazovateľov údržby a o spôsobe riešenia porúch Stanislav Repiský, vedúci údržby SKL, ZF Levice, s.r.o. O možnosti efektívneho sledovania údržby pomocou informačného systému informoval Miroslav Šándor, aplikačný konzultant EAM, INSEKO, a.s. a Ján Rovňaník zo spoločnosti IPESOFT spol. s r.o..

Čo to znamená štíhla údržba? Nastaveniu procesov údržby z pohľadu štíhlosti sa venoval Róbert Debnár zo spoločnosti IPA Slovakia. Cieľom štíhlej údržby je lepšie využiť odstávky systému, znížiť požiadavky na stroje, zvýšiť produktívny čas zariadenia a zároveň zvýšiť bezpečnosť procesu zabezpečujúci vysokú kvalitu.

Prvý deň ukončil oficiálny program svojím vystúpením Zoltán Pomšár, konateľ MTB Slovakia. Vystúpenie bolo zamerané na projektovanie výrobných liniek s ohľadom na systém údržby.

Večerný program vyplnila účastníkom ochutnávka rôznych druhov piva, varených priamo v hoteli Victoria. Zároveň bol k dispozícii bowling, hunting, billiard.

Druhý deň nasledovala panelová diskusia s prednášajúcimi zameraná na spoluprácu údržby a výroby, možnosti hlásenia porúch, spôsoby motivácie pracovníkov údržby a ďalšie témy podľa záujmu účastníkov. Fórum sme ukončili exkurziou v spoločnosti ECCO Slovakia, ktorá má závod na výrobu topánok priamo v Martine.


Pozrite si viac fotiek tu.


Z hodnotení účastníkov:

„Môj celkový dojem je vynikajúci, bol som milo prekvapený obsahom prednášky pána S.Repiského a pána M.Hodála."

Róbert Jurčišin, SWEP Slovakia, s.r.o.

„Výborný. Boli predstavené problematiky, metodiky a cesty pre budúci rozvoj údržby v prostredí, ktoré mi je príbuzné nakoľko mám údržbu v JIT produkcii, kde je veľká požiadavka na dostupnosť strojov na linke."

Anton Jung, Grupo Antolin Bratislava

„Konferencia mi slúži, ako ďalší podnet na rozvoj údržby v našej spoločnosti."

Tibor Jánoš, Slovnaft

"Forum bolo pre mna uzitocne hlavne v oboznameni sa s problematikou zavadzania TPM do praxe, jednotlivymi krokmi. Oboznamenie sa s autonomnou udrzbou, co to vsetko obnasa, lebo nas to v blizkej buducnosti caka spolu so zavadzanim KAIZENu. Tiez som bol rad, ze na fore prezentoval pan Šandor z Inseka informacny system riadenia udrzby a jeho prinosy, pretoze planujeme v blizkej buducnosti v nasej firme zaviest takyto system,kde by som si vedel predstavit s touto spolocnostou blizsiu spolupracu. Este raz dakujem za uzitocne informacie a prajem pekny den.”

Ivan Kvapil, MAHLE Engine Components Slovakia s.r.o.

 

Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

5 dôvodov, prečo sa zúčastniť na ...Konferenciu Výrobný manažment organizujeme s cieľom ...

KTO STOJÍ ZA Očakávajme neočakávané a ...Každý z nás chce porozumieť budúcnosti, ktorá ho čaká ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...

Život bez cieľa predsa dáva zmyselO ľuďoch bez cieľa sa hovorí ako o tých, ktorí nevedia ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved