rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ
SúvisiaceNovinky

Ďalší úspešní absolventi

V máji sme ukončili ďalší ročník Podnikateľskej univerzity a Akadémie inovácii. 

Účastníci podnikateľskej univerzity z firiem BOST SK, EKOM, Liekareň, LKT, MR BAUSERVIS, OVD - Ovocinárske družstvo, V-PODLAHY, WILI HOLDING sa rozlúčili na záverečnom seminári o strategickom manažmente, ktorý viedli  profesor Milan Zelený, Fordham University NY a Ján Košturiak, IPA Slovakia. Milan Zelený vysvetľoval stratégiu prvého kroku a hovoril aj o viacerých nových trendoch vo svete biznisu. Spomenul americkú Singularity University v Silicon Valley, ktorej konkurenčnom výhodou je to, že nie je akreditovaná. Táto univerzita sa vyjadruje o váhavých firmách a podnikateľoch formou 3D - Distraught, Depressed and Departed. Teda tí, ktorí sa boja zmeny budú Narušení, Deprimovaní a „Odídení" (Zosnulí).

Ani my neplánujeme akreditovať našu Podnikateľskú univerzitu – má slúžiť študentom, nie profesorom a úradníkom. Do ďalšieho ročníka Podnikateľskej univerzity sa už dnes hlásia podnikatelia a vrcholoví manažéri viacerých firiem – niektorí z nich toto štúdium dokonca uprednostnili pred akreditovaným štúdiom MBA.

Dva roky štúdia zmenili mnohé pohľady účastníkov na súčasný svet podnikania aj na firmy, v ktorých pôsobia. Pri odovzdávaní záverečných certifikátov sa účastníci vyjadrili, že chcú ďalej pokračovať v štúdiu a naplánovali si témy a termíny ďalších stretnutí s pracovníkmi IPA Slovakia. V Podnikateľskej univerzite sa neštuduje a neskladajú sa skúšky. Účastníci Podnikateľskej univerzity sa učia podnikaním a inováciami svojich podnikateľských modelov.Absolventi štúdia Podnikateľskej univerzity 2013-2015

Andrej Bielik zo spoločnosti BOST SK, si účasť na Podnikateľskej univerzite pochvaľuje: „Vytvoril sa tu super kolektív spolužiakov - podnikateľov, s ktorými pokračujeme ďalej v "postgraduálnom" štúdiu. Odporúčam každej firme a podnikateľovi, aby dokázali vyjsť zo svojich zabehaných koľají, spoznali a našli nové, často nečakané spôsoby a cesty." 

Andrej Pernisch zo spoločnosti EKOM hodnotí celý program Podnikateľskej univerzity veľmi kladne. "Pre mňa znamenali obrovský prínos stretnutia s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, s ľuďmi, ktorých podnikateľská cesta inšpiruje a napĺňa pozitívnou energiou. Osobne, počas doby trvania univerzity, veľmi vysoko hodnotím návštevy a semináre v rôznych spoločnostiach. Excelentné boli inovačné semináre, ako doplnkový program univerzity. Ako veľké plus PU všeobecne bolo pre mňa zameranie na reálne skúsenosti podnikateľov, zdieľanie skúseností, diskusie s nimi, snaha autorov univerzity pokryť a odovzdať absolventom veľmi široké spektrum profesionálnych hard a soft zručností, využívajúc pritom prvky inšpirácie, "satori" a odkrytia trinástej komnaty začínajúceho, ale i už skúseného podnikateľa. Univerzita nastoľuje nenásilne a zážitkovo, ako svoje DNA, tému spolupráce medzi podnikateľmi, otvorenie sa navzájom, otvorenie sa svetu a prezentácie, čo my, podnikatelia vieme. Vysoko hodnotím všetkých lektorov univerzity obzvlášť H. Chomista a J. Košturiaka. Kvalitne pokryté spektrum tém seminárov odovzdá absolventovi univerzity nástroje na začiatok i pokračovanie podnikateľského zámeru. Nástroje samotné však nefungujú bez emocionálneho náboja podnikateľského prostredia a toho sme si ako absolventi PU užili v hojnej miere. Ak by som mal zhodnotiť PU v troch slovách: Skúsenosť, Inšpirácia, Partnerstvo."

Emil Schultz z OVD Ovocinárske družstvo hodnotí účasť na štúdiu nasledovne: "Podnikateľská univerzita mi dala možnosť spoznať veľa úspešných slovenských podnikateľov, ktorí sa dokázali presadiť vo svete. Dala mi možnosť vypočuť si ich príbehy, ktoré sú veľmi inšpirujúce až ktorých som si uvedomil že tvrdou prácou je možné dokázať veľké veci aj na malom Slovensku. Celkovo Podnikateľskú univerzitu hodnotím ako veľkú pomoc pre podnikateľov. Témy, ktoré sme preberali boli veľmi dobre vybraté, lektori boli na vysokej úrovni a v osobe p. Košturiaka som spoznal veľkú osobnosť. Ďakujem celému kolektívu IPA Slovakia a prajem veľa úspechov." 


Akadémia inovácii sa tento rok uskutočnila vo firmách Embraco, OMS Lighting, Borcad a Elcom. Osem intenzívnych dní riešili účastníci problémy inovácií produktov, procesov, podnikateľských modelov, spoznávali inovačné princípy a spôsoby rozvoja inovačného myslenia a kultúry vo svojich firmách. V každom module sa účastníkom venovali vrcholoví manažéri hosťujúcich firiem – Norbert Brath, Branislav Poliak, František Harčár, Vladimír Levársky, Ivan Boruta a Miloslav Karaffa.

 

Hlásia sa ďalší záujemcovia a tak pripravujeme nový program – oslovujeme firmy Linet, Bernard, 3M, Lego, Ipesoft a ďalšie.


Absolventi štúdia Akadémie inovácií 2015

 Čo hovoria úspešní absolventi Akadémie inovácií:


Ďakujem za možnosť spoznať ľudí s podobným zmýšľaním a načerpať inšpiráciu. Vďaka akadémii vzniká na Slovensku inovačné prostredie a skupina ľudí, ktorí posunú inovácie ďalej.
Norbert Brath, Embraco Slovakia s.r.o.

Výrobný výber podnikateľov a ich príbehov - p. Levársky, p. Karaffa. Oceňujem schopnosť p. Košturiaka zovšeobecniť myšlienky, takže sú pochopiteľné a prenositeľné ďalej. Výborná séria ideí, názorov a skvelá skupina ľudí.
Martin Guttman, Tuli.sk, s.r.o.

Akadémia inovácií bola úžasne zorganizovaná, skvelé a inšpiratívne prostredie inovačných firiem, ako i motivačné a inšpiratívne prezentácie Janka Košturiaka. Veľmi pekne ďakujem, že som toho mohla byť súčasťou.
Monika Mikuláková, FORMA PLAST, k.s.

Forma takýchto stretnutí zvýši povedomie v ľuďoch, ktorí sa ich zúčastnia. Osobne ma to upevnilo, že sa dajú robiť veci inak. IPA to robí veľmi dobrou formou, kde spája ľudí s rovnakými názormi a očakávaniami a tým môžu vytvoriť synergický efekt a podporovať sa v tomto smere. Určite v tom pokračujte.
Eduard Koza, Sylex, s.r.o.

Každý má věci k řešení. Vedle řešení svých věcí zjistíte i postupy jiných, které vás inspirují. Spojení myslí, naladění se na touhu to dokončit a vědomí, že jste součástí skupiny lidí, která si chce a může vzájemně pomoci, je obrovské plus, které si odnáším se sebou.
Marek Vysloužil, ZÁLESÍ a.s.

Výborné pre spoznanie fungovania iných firiem z iných sektorov. Spoznanie zaujímavých ľudí a networking. Inšpirácie pre náš biznis ako zlepšiť riadenie, procesy a technológie. Spoznávanie nových trendov a princípov.
Ivan Apostolov, Agrobiosfer, s.r.o.Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Sme Generácia Ypsilon!„Jsem Generace Ypsilon, nemusím nic, a můžu všechno, a ...

Údržba v období krízyPrinášame vám rozhovor s odbornými garantmi konferencie ...

Jesenný Deň majstrov doplnený o ...Prijmite naše pozvanie na 8. Deň majstrov, ktorý sa ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved