rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ

5. ročník konferencie Výrobný manažment

Konferencia pre výrobných riaditeľov a majiteľov spoločností Výrobný manažment sa koná 3. – 4. 11. 2015 v Žiline v hoteli Holiday Inn. 

Svet je každý rok rýchlejší a všetci máme opäť viac nových skúseností, poznania a múdrosti. Niektoré situácie nám občas pripomínajú Déjà vu. Aktuálne spomeniem napríklad množstvo firiem, ktoré lámu tento rok výsledkové rekordy (podobne ako pred krízou) a dlhodobo narážajú na problémy s ľuďmi. Zjednodušene, ako keby kvalifikovaní, schopní a motivovaní ani neboli. V skutočnosti sú tieto problémy na novom vývojovom stupni a sotva budú stačiť staré osvedčené postupy. O to viac je potrebné zamýšľať sa nad otázkami, ako čeliť podobným výzvam.

Času väčšinou nie je nazvyš a preto adekvátne stúpa potreba správne ho využiť. Chvíľu sa zastaviť, oddýchnuť si od dennej operatívy, zamyslieť sa a prehodnotiť doterajšie kroky s ohľadom na budúce smerovanie nadobúda na dôležitosti. Ako sa bude vyvíjať výrobný manažment? Aké sú nové trendy? S čím zápasia ostatné podniky? Je moja cesta správna? To sú otázky, na ktoré sa pokúsime hľadať odpovede. Opäť vám prinášame výnimočnú príležitosť na obohatenie sa a vzájomné diskusie počas piateho ročníka konferencie Výrobný manažment.

Snažili sme sa pre vás pripraviť bohatý odborný program. Kombinovali sme príbehy najlepších, ktorí udávajú trendy vo výrobnom manažmente v globálnom rozmere, s príbehmi podnikov, ktoré kráčajú svojou vlastnou cestou. V mnohých spoločnostiach zaujme najmä ľudský príbeh o celkovej zmene podnikovej kultúry. Posun od tradičných prístupov viac smerom k vedeniu ľudí, vytváraniu vhodných podmienok k ich neustálemu rozvoju. Niekedy aj náhodné a zlé udalosti ako ničivý požiar, môžu zmeniť celkovú klímu v podniku a aktivizovať ľudí k obdivuhodným výkonom. Tento príbeh vrelo odporúčam počuť naživo. Povzbudí a ukáže cestu aj zo zdanlivo neriešiteľných situácií.

Pomerne široký priestor bude venovaný spôsobu ako zapojiť ľudí nielen do riešenia problémov, ale aj do systematického dosahovania stanovených cieľov. Dalo by sa povedať, že riešenia koncentrované pod pojmom shopfloor manažment zažívajú v posledných rokoch taký malý boom. So zapojením ľudí je spojená aj otázka motivácie k zmenám. Máme pripravených niekoľko konfrontačných prednášok, ktoré zaútočia na zaužívané výrobné paradigmy nielen ohľadom odmeňovania. Tak, ako bude prirovnávať jeden z pozvaných hostí prácu s ľuďmi: „Hardware už máme nainštalovaný, teraz prichádza čas na software."

Výkonnosť operačných procesov samozrejme do značnej miery závisí od kľúčových podporných procesov. Nejde len o údržbu, nákup, plánovanie, ale pozornosť chceme tento rok venovať aj oblasti predvýrobných etáp, TPV. Ako skracovať čas nábehu nových projektov, ako sa vyhnúť rizikám a typickým chybám, bude témou  viacerých prednášok.

Samozrejme, máme toho pripraveného pre vás oveľa viac vrátane zaujímavého večerného programu. Skrátka, čo hosť, to osobnosť: Przybyla Zdeněk, Continental Automotive Czech Republic, Zlámal Libor, Dometic Slovakia, Hakobyan Tigran, Edwards, Drahoš Jaroslav, Finidr, Cheben Ladislav, GCE, Galuška Miroslav, IFE-CR, Teltsch Ivan a Štěpánek Martin, KraussMaffei Technologies, Hargašová Ľubica a Kisely Peter, SCA Hygiene Products, Karásek Petr, Tatra Trucks, Musil Ivo, Varroc Lighting Systems, Weigt Dietmar, Ábel Peter, ZF Slovakia, Sehnal Petr.

Na konferenciu chodia každoročne stovky úspešných ľudí z rôznych priemyselných odvetví. To, čo týchto ľudí spája, je neustála chuť skúšať nové veci. Nie vždy sa všetko podarí, ale ich vytrvalosť a túžba objaviť to, čo iní ešte neobjavili, ich poháňa dopredu. Až kým nezistia, ktoré nápady fungujú a ako ich možno uplatniť v reálnom svete.

Aj mnohí z vás určite hľadajú niečo, čo vás utvrdí na vašej ceste, čo vás prípadne povzbudí a inšpiruje k ďalším krokom. Verím preto, že aj tento rok si nájdete 3. a 4. novembra čas na cestu do Žiliny a stretnete sa s množstvom zaujímavých ľudí, s ktorými rozviniete plodnú diskusiu a nadviažete nové kontakty.

Tešíme sa na stretnutie.

Viac informácií nájdete na www.vyrobnymanazment.sk

Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Sme Generácia Ypsilon!„Jsem Generace Ypsilon, nemusím nic, a můžu všechno, a ...

Údržba v období krízyPrinášame vám rozhovor s odbornými garantmi konferencie ...

Jesenný Deň majstrov doplnený o ...Prijmite naše pozvanie na 8. Deň majstrov, ktorý sa ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved