rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ

Americký profesor Jeff Liker prednášal v Prahe

Seminár na tému "Jak to dělá Toyota v době krize"
Dňa 29. 6. 2009 sa uskutočnil v Prahe seminár amerického profesora Jeffa Likera. Seminár na tému "Jak to dělá Toyota v době krize" trval až do druhého dňa, kedy nasledoval diskusný workshop pre vybraných hostí.

Jeff Liker sa už skoro 20 rokov zaoberá fungovaním spoločnosti Toyota, manažérskymi postupmi a prinípmi výroby. Seminár bol zameraný na model 4P, ktorý je podrobne popísaný v knihe Tak do dělá Toyota. Dôraz kladie na to, ako Toyota reaguje na krízu. Výsledky za rok 2008 ukázaly, že aj napriek vypuknutiu finančnej krízy je Toyota najväčšou svetovou automobilkou. Za úspechmi stojí výrobný systém Toyoty a špecifické rysy spoločnosti. Práve tými sa J.Liker dlhodobo zaoberá. "Systém Toyoty je založený na dlhodobej stratégii, v dobe celosvetovej finančnej krízy je nutné predvídať, aký bude vývoj v budúcnosti a súčasne aj maximálne zoštíhlovať proces," hovorí J.Liker.

"Sme veľmi radi, že sa nám podarilo už druhýkrát priviesť do Čiech odborníka takéhoto formátu. Profesor Liker je skutočnou osobnosťou, ktorá má čo odovzdávať. Jeho dlhodobé skúsenosti so štúdiom výroby v Toyote sú zvlásť cenné v dobe, kedy aj najznámejšie automobilky čelia obrovským problémom," hovorí prezident IPA Slovakia prof. Ján Košturiak. "Poučiť sa môžu aj firmy z iných priemyselných odvetví. Aj dodávateľ služieb môže získať z myšlienok, ktoré prezentuje profesor Liker," dodáva J.Košturiak.


  

  


Súčasťou poobedňajšieho programu dňa 29.6.2009 bola autogramiáda v literárnej kaviarni kníhkupectva Neoluxor, kde J.Liker podpisoval svoju knihu Tak to dělá Toyota.

  


Účastníci diskusného workshopu pred Velkopřevorským mlynom.

  

Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Sme Generácia Ypsilon!„Jsem Generace Ypsilon, nemusím nic, a můžu všechno, a ...

Údržba v období krízyPrinášame vám rozhovor s odbornými garantmi konferencie ...

Jesenný Deň majstrov doplnený o ...Prijmite naše pozvanie na 8. Deň majstrov, ktorý sa ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved