rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ
NajpredávanejšieNovinky

Zvyšovanie výkonnosti procesov

V súčasnom konkurenčnom prostredí majú šancu na úspech zdravé firmy. Zdravie firmy znamená podobne ako u človeka funkčnosť, výkonnosť a stabilitu procesov. Pozrime sa na požiadavky očami našich zákazníkov. Očakávajú od nás dodržanie čo najrýchlejšieho alebo najpresnejšieho termínu dodania tovaru alebo služby, čo najnižšiu cenu, požadovanú kvalitu, spoľahlivý záručný a pozáručný servis, ústretové správanie a riešenie problémov.

Projekty IPA


Ak nazrieme na oblasti riešenia konkrétnejšie, niektorí zákazníci majú problémy s vysokými zásobami v rozpracovanej výrobe, čo zaťažuje ich cash flow, pracovníci vykonávajú zbytočné manipulácie, narastá priebežná doba výroby, iní zákazníci majú problémy s prestojmi z titulu porúch, stabilitou strojov a zariadení. Niektorí bojujú s kvalitatívnymi problémami, ďalší s produktivitou práce operátorov alebo s nákladmi na podporné procesy v administratíve.

Ak sa na výkonnosť procesov pozrieme z pohľadu produktivity, dodávateľ môže zákazníka uspokojovať zvyšovaním výstupov za čo najnižšie vstupy samozrejme za podmienok stability dodávok.


IPA Slovakia realizuje zvyšovanie výkonnosti procesov podľa nasledovných prístupov:Cesta k Vášmu rozhodnutiu

Na zvyšovanie výkonnosti procesov sa môžeme dívať z rôznych uhlov. Jednotlivé oblasti výkonnosti procesov môžu navzájom súvisieť. Veď napríklad produktivita stroja, linky, človeka nesúvisí len s elimináciou prestojov a činností, ktoré nepridávajú hodnotu ale aj s kvalitou procesu na výstupe. Tím riešiteľov IPA Slovakia poskytuje komplexné pohľady zvyšovania výkonnosti procesov, ktoré nie sú len parciálnymi riešeniami. Výsledky práce pre zákazníka sa opierajú o dlhoročné skúsenosti na teoretickej a predovšetkým praktickej báze z firiem pôsobiacich na Slovensku, v Čechách, strednej a západnej Európe. 

Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved