rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ

Prečo využívať poradenstvo?

Mnohí z Vás pravdepodobne váhajú s oslovením poradenskej spoločnosti. V čom Vám môže byť poradenská spoločnosť užitočná? 

 • Získate inšpiratívne riešenia – Máte pocit, že súčasný spôsob práce Vám neprinesie konkurenčnú výhodu? Myslíte si, že Vaši ľudia prešľapujú na mieste? Hľadáte spôsoby ako vykonávať činnosti inak? Chcete vedieť ako to robia najlepší?
  • Každá spoločnosť sa nevyhne určitému status quo. Ľudia si vytvoria návyky ako riešia problémy, ako komunikujú, najmä v situáciách, kedy sa im a spoločnosti relatívne darí. Bohužiaľ zmeny zvonka sú väčšinou rýchlejšie ako schopnosť na ne reagovať. To čo fungovalo včera, nemusí fungovať dnes a hlavne zajtra. Pritom sa ľudia v riešeniach často spoliehajú na vlastné minulé videnie sveta (paradigmy), ktoré ich následne ohraničujú v schopnosti prinášať a prijímať nové inovatívne nápady do života alebo sú len príliš bezstarostní a málo premýšľajú.
  • Potrebujete rozhýbať stojaté vody? S pomocou našich konzultantov môžete zbúrať viaceré bariéry v myslení a nechať sa inšpirovať novými nápadmi, ako sa dajú veci robiť inak a lepšie.
 • Dostanete praktické know-how na počkanie – Nie ste si istý, či Vaši ľudia zvládnu úspešne zrealizovať zmeny? Nemáte čas na experimentovanie? Neveríte, že školenia stačia pre realizáciu úspešných zmien? Hrozí Vám riziko v prípade neúspechu?
  • Jedným z riešení ako realizovať zmeny v prípade, ak nemáte dostatok skúsenosti, je vyškoliť vlastných pracovníkov. Pri školení väčšinou účastníci získajú teoretické vedomosti, ale až dlhodobá prax získaná riešením konkrétnych úloh vytvára u nich schopnosť úspešne realizovať zmeny.
  • Preto namiesto riešenia úloh systémom pokus – omyl, sa môžete obrátiť na našich konzultantov, ktorí disponujú overenými postupmi a dostatočnými skúsenosťami, aby mohli podporiť rýchlu a efektívnu zmenu k lepšiemu.
 • Uvidíte nezávisle zrkadlo Vašej výkonnosti (benchmarking) – Máte pocit, že Vaša spoločnosť má rezervy? Stáva sa Vám, že vidíte veci inak ako Vaši spolupracovníci? Máte iný názor na poradie potrebných zmien v spoločnosti? Nie ste si istý, že plánované zmeny Vám prinesú očakávané výsledky?
  • Pohľad zvonku je oslobodený o množstvo predsudkov a bariér, ktoré si ľudia prirodzene vytvárajú. Je to pohľad nezávislý, ktorý nerieši osobné záujmy, ale záujmy budúcnosti firmy. Umožňuje zmeniť zaužívané videnie, prehliadané problémy a nasadať si lepšie okuliare, ktoré mnoho krát lepšie diagnostikujú skutočné problémy spoločnosti.
  • Naši konzultanti s pomocou prepracovaných analytických nástrojov vedia Vám a Vašim spolupracovníkom odhaliť a ukázať potenciál zmien.
 • Silne podporíte realizáciu zmien – Ťažko sa Vám presadzujú nové myšlienky? Cítite sa osamelý v presadzovaní zmien? Potrebujete skúseného partnera s ktorým môžete konzultovať pripravované zmeny?
  • U nás je to už tak, že ľudia sú niekedy zvyknutí viac počúvať ľudí zvonku ako zvnútra. Niekedy hľadajú v externých poradcoch nádej, že ich niekto vypočuje inokedy stratenú dôveru v manažment.
  • Spojte sily s našimi konzultantmi, ktorí sa pokúsia získať u ľudí dôveru, že zmeny, ktoré sa majú udiať sú nutné, dosiahnuteľné a prínosné.
 • Vyriešite Vaše kapacitné problémy – Nemáte dostatok kvalifikovaných ľudí, ktorí ovládajú potrebné nástroje a metódy zlepšovania? Potrebujete moderátorov, trénerov, kaučov pre Váš tím?
  • Naši konzultanti vedia pracovať aj v režime interim manažmentu, čo môže pomôcť dočasne vyriešiť Vaše kapacitné problémy.


Prečo využiť služby IPA?

S IPA máte istotu spolupráce s tímom skúsených profesionálov, ktorí pracujú v poradenstve dlhé roky. Veci, ktoré oceňujú naši zákazníci môžeme zhrnúť v nasledovných bodoch:

 • Profesionálny tím - Viac ako 20 interných pracovníkov kontinuálne pracuje na zdokonaľovaní našej metodiky a neustále implementuje najnovšie trendy a prístupy do našich riešení. Investujeme vlastné prostriedky do výskumu a tvorby účinných riešení, prípravy tréningových hier a rozvoja ľudí. Nie sme poradenská firma typu „one man show", ani sprostredkovateľ práce živnostníkov. Neprivyrábame si popri vysokej škole a pre odbornú prácu nevyužívame študentov alebo doktorandov. Rovnako nepatríme medzi „veľké" firmy s neosobným prístupom a junior konzultantom s predpísanou tabuľkou. Našim core biznisom je zvyšovanie výkonnosti podnikov bez rozdielu odvetví. Každý deň objavujeme niečo nové a tešíme sa z funkčných riešení, ktoré tvoríme s našimi zákazníkmi.
 • Dlhoročné pôsobenie – sme na trhu už od roku 2000. Našu prácu ocenil rad významných zákazníkov, ktorí opakovane využívajú naše výhodné služby.
 • Komplexnosť riešení – Inšpirujeme zákazníkov ako robiť správne veci správne. Ako zjednodušovať procesy, ako robiť veci lepšie, rýchlejšie a kvalitnejšie. Neponúkame metódy a teórie, ale funkčné riešenia. Spolu so zákazníkom riešime jeho problémy a hľadáme príležitosti pre rast. Máme prepracované riešenia nielen pre úroveň operačného riadenia ale aj strategického. Sme špecialisti pre oblasť výroby, logistiky a služieb.
 • Individuálny prístup – to čo funguje v jednej spoločnosti, ešte nemusí zaručiť úspech vo Vašej. To čo je dobré v automobilke, nemusí fungovať v kusovej zákazkovej výrobe. To čo funguje v Japonsku, nemusí fungovať na Slovensku a to čo funguje v Bratislave, nemusí fungovať na Orave. Každá spoločnosť má svoju jedinečnú kultúru a DNA. Každú spoločnosť ovplyvňujú ľudia, ktorí ju vedú alebo v nej pracujú. Naša práca preto nie je o nezmyselnom kopírovaní úspešných (Toyota apod.), ale o hľadaní jedinečného riešenia pre konkrétne podmienky.
 • Máme za sebou silného partnera Fraunhofer – Fraunhofer je najväčšou organizáciou pre aplikovaný výskum v Európe. Úzko spolupracujeme s Fraunhofer IPA Stuttgart a Fraunhofer Austria.
 • More than expected - Snažíme sa pracovať v súlade s našim sloganom.Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Zostaňte s nami v spojení s newslettrom IPA a vyberte si, o ktoré informácie máte záujem.

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

5 dôvodov, prečo sa zúčastniť na ...Konferenciu Výrobný manažment organizujeme s cieľom ...

KTO STOJÍ ZA Očakávajme neočakávané a ...Každý z nás chce porozumieť budúcnosti, ktorá ho čaká ...

Umelá inteligencia, pomocník náš ...Vedeli ste, že švédska pálenica chce využiť ...

Najnovšie články

R2-D2, C-3POPoznáte robotov R2-D2 a C-3PO z kultového filmu ...

Využitie digitálneho dvojčaťa v oblasti ...V dnešnej dobe, kedy sa každý podnik snaží byť čo najviac ...

Život bez cieľa predsa dáva zmyselO ľuďoch bez cieľa sa hovorí ako o tých, ktorí nevedia ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved