rozšírené vyhľadávanie
SK | EN | CZ

Fórum praktickej údržby

Fóra sa zúčastnilo 50 zástupcov výrobných spoločností zo Slovenskej a Českej republiky.

Spoločnosti v dennej praxi zápasia s problémami poruchovosti strojov, ich nestabilitou výkonnosti, riešením kompetencií medzi údržbou a výrobou, nedostatkom náhradných dielov, nefungujúcim plánovaním údržbárskych činností a mnohými ďalšími. Po dlhšej prestávke sme opäť pripravili možnosť stretnúť sa a vymeniť si skúsenosti práve medzi pracovníkmi v oblasti údržby.

Moderátorom fóra bol zástupca spoločnosti IPA Slovakia, Ľudovít Boledovič. Jeho skúsenosti a názor na údržbu si môžete prečítať v článku Údržba ako živý organizmus.

Fórum otváral prednáškou o optimalizácii ukazovateľov údržby a o spôsobe riešenia porúch Stanislav Repiský, vedúci údržby SKL, ZF Levice, s.r.o. O možnosti efektívneho sledovania údržby pomocou informačného systému informoval Miroslav Šándor, aplikačný konzultant EAM, INSEKO, a.s. a Ján Rovňaník zo spoločnosti IPESOFT spol. s r.o..

Čo to znamená štíhla údržba? Nastaveniu procesov údržby z pohľadu štíhlosti sa venoval Róbert Debnár zo spoločnosti IPA Slovakia. Cieľom štíhlej údržby je lepšie využiť odstávky systému, znížiť požiadavky na stroje, zvýšiť produktívny čas zariadenia a zároveň zvýšiť bezpečnosť procesu zabezpečujúci vysokú kvalitu.

Prvý deň ukončil oficiálny program svojím vystúpením Zoltán Pomšár, konateľ MTB Slovakia. Vystúpenie bolo zamerané na projektovanie výrobných liniek s ohľadom na systém údržby.

Večerný program vyplnila účastníkom ochutnávka rôznych druhov piva, varených priamo v hoteli Victoria. Zároveň bol k dispozícii bowling, hunting, billiard.

Druhý deň nasledovala panelová diskusia s prednášajúcimi zameraná na spoluprácu údržby a výroby, možnosti hlásenia porúch, spôsoby motivácie pracovníkov údržby a ďalšie témy podľa záujmu účastníkov. Fórum sme ukončili exkurziou v spoločnosti ECCO Slovakia, ktorá má závod na výrobu topánok priamo v Martine.


Pozrite si viac fotiek tu.


Z hodnotení účastníkov:

„Môj celkový dojem je vynikajúci, bol som milo prekvapený obsahom prednášky pána S.Repiského a pána M.Hodála."

Róbert Jurčišin, SWEP Slovakia, s.r.o.

„Výborný. Boli predstavené problematiky, metodiky a cesty pre budúci rozvoj údržby v prostredí, ktoré mi je príbuzné nakoľko mám údržbu v JIT produkcii, kde je veľká požiadavka na dostupnosť strojov na linke."

Anton Jung, Grupo Antolin Bratislava

„Konferencia mi slúži, ako ďalší podnet na rozvoj údržby v našej spoločnosti."

Tibor Jánoš, Slovnaft

"Forum bolo pre mna uzitocne hlavne v oboznameni sa s problematikou zavadzania TPM do praxe, jednotlivymi krokmi. Oboznamenie sa s autonomnou udrzbou, co to vsetko obnasa, lebo nas to v blizkej buducnosti caka spolu so zavadzanim KAIZENu. Tiez som bol rad, ze na fore prezentoval pan Šandor z Inseka informacny system riadenia udrzby a jeho prinosy, pretoze planujeme v blizkej buducnosti v nasej firme zaviest takyto system,kde by som si vedel predstavit s touto spolocnostou blizsiu spolupracu. Este raz dakujem za uzitocne informacie a prajem pekny den.”

Ivan Kvapil, MAHLE Engine Components Slovakia s.r.o.

 

Chcete odoberať newsletter IPA Slovakia?

Stačí, ak vyplníte vašu e-mailovú adresu.

Autor:
Profil autora - všetky články autora - všetky produkty autora - kalendár autora Zuzana Lendvayová, Manažér marketingu
Mobil: +421 910 944 226
Telefón: +421 41 23 99 080
E-mail: lendvayova(zavináč)ipaslovakia.sk

Komentáre

Tento článok ešte nemá žiadne komentáre. Buďte prvý!

TOP články

Ako dosiahnuť a udržať ozajstný systém ...Viedol stovky projektov Kaizen v čase, keď sa publikácie ...

5 dôvodov, prečo sa zúčastniť ...Pozvánky na nové konferencie dostávate takmer každý ...

Výrobný manažment inšpiruje ako ...Konferenciu Výrobný manažment organizuje spoločnosť ...

Najnovšie články

„Vojna odborárov. Avizujú ostrý ...V posledných dňoch počúvame z médií o ...

Časopis Průmyslové inženýrství ...Opäť sme pre vás pripravili zaujímavé čítanie ...

Naberte poznatky – naštartujte ...Už od roku 2001 realizujeme Master štúdium ...
Klasická verzia webu
© 2012 IPA Slovakia, All rights reserved